GRY
 
 

Po nitce do kłębka - Warsztaty poetycko-teatralne dla dzieci

6-8.07.2012r., Centrum Sztuki Dziecka zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat wraz z rodzicami na warsztaty poetycko-teatralne, podczas których bliżej poznają twórczość Krystyny Miłobędzkiej.

logo, Centrum Sztuki Dziecka
fot. Centrum Sztuki Dziecka
Poetka wiele miejsce w swojej twórczości poświęciła dzieciom. Pisała nie tylko scenariusze przedstawień teatralnych dla najmłodszych, które wystawiane były przez Teatr Lalki i Aktora Marcinek w Poznaniu oraz inne teatry polskie, ale również zajmowała się tym tematem od strony teoretycznej („Teatr Jana Dormana” 1990). Jej sztuki dla dzieci zostały zgromadzone w tomie "Siała baba mak. Gry słowne dla teatru" z 1995 roku.
W marcu tego roku poetka opublikowała kolejny tom poezji dwanaście wierszy w kolorze”.
 
W trakcie zajęć organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka w ramach Festiwalu Malta uczestnicy poznają różne zabawy słowne, gry teatralne oraz ćwiczenia rytmiczne. Podczas spotkania dzieci metodą skojarzeń i improwizacji tworzyć będą kolaże językowe, z których powstaną każdorazowo nowe, ciekawe, własne wierszyki. Powstanie także wielka pajęcza sieć, na której uczestnicy zawieszą kolorowe kartki z zapisanymi słowami tworząc zdania, a potem niesamowite dziecięce opowieści i drobne scenki teatralne. Warsztaty – „Po nitce do kłębka” to doskonała okazja, aby poćwiczyć wyobraźnię, wzbogacić słownictwo i – przede wszystkim – dobrze się bawić.
 
Pomysł i prowadzenie: Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna, Dziecięcy Teatr PIPEL 2 z Gminnego Ośrodka Kultury SOKÓŁ w Czerwonaku.
 
Organizator: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Data: 6, 7, 8 lipca 2012
Godzina: 17.00
Czas trwania: 1 h
Miejsce: CK Zamek, Sala pod Zegarem
Wiek uczestnika: 6-9 lat
Wstęp: bezpłatny, wymagane wcześniejsze zapisy pod adresem sekretariat@csdpoznan.pl
Kontakt: Wojciech Nowak,  61 64 64 477
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj