Po porodzie mój mąż nie zwraca na mnie uwagi. Wiem, że już mu się nie podobam
fot. Adobe Stock

„Po porodzie mój mąż nie zwraca na mnie uwagi. Już mu się nie podobam” [LIST DO REDAKCJI]

„Niedawno zostałam mamą bliźniaków. Ciąża mocno zmieniła moje ciało, nie czuję się już atrakcyjnie. Liczyłam, że mąż mnie w tym wesprze, a on po prostu przestał na mnie zwracać uwagę”.
Aleksandra Zaborowska
Po porodzie mój mąż nie zwraca na mnie uwagi. Wiem, że już mu się nie podobam
fot. Adobe Stock
Nasza czytelniczka podzieliła się swoją historią o tym, jak macierzyństwo zmieniło jej ciało. Ciąża i narodziny dziecka są wyzwaniem dla każdego związku. Autorka listu cierpi jednak podwójnie: doskwiera jej nie tylko niska pewność siebie, ale także obojętność męża.

Jeśli również chcecie podzielić się swoimi historiami, bądź poprosić o poradę, piszcie na: redakcja@mamotoja.pl

LIST: „Po ciąży przestałam się podobać mojemu mężowi”

„10 miesięcy temu urodziłam bliźniaki. Zawsze byłam dosyć drobna, co podobało się mojemu mężowi. Ciąża jednak bardzo rozciągnęła moją skórę, która stała się teraz mało jędrna. Piersi także straciły swój kształt przez podwójne karmienie piersią. Mam duże rozstępy po ciąży. Czuję się ze sobą źle, nie lubię już swojego odbicia w lustrze. Liczyłam, że przynajmniej mój mąż pomoże mi odzyskać pewność siebie i powie mi, że i tak wyglądam dobrze. Ale on zupełnie przestał zwracać na mnie uwagę: nie pociągam go i prawie ze sobą nie sypiamy.

Na domiar złego znalazłam w historii przeglądarki mojego męża pornografię. To zupełnie mnie dobiło – poczułam się jeszcze bardziej nieatrakcyjna. To dla mnie wstydliwy temat i bardzo ciężko mi go poruszyć z mężem. Wcześniej nigdy nie mieliśmy takich problemów, a on bardzo często komplementował moje ciało.

Nie wiem, co mam zrobić. Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo kosztowne, nie mam takich pieniędzy. Z drugiej strony, jest mi przykro, że mąż nie akceptuje mojego wyglądu po ciąży – przecież obydwoje świadomie podjęliśmy decyzję o dzieciach. Przed ciążą zapewniał mnie, że nic się między nami nie zmieni, a teraz mam wrażenie, że z każdym tygodniem coraz bardziej się od siebie oddalamy. Czy to się jeszcze da zmienić? Jak?”

Zobacz też:
Redakcja poleca: Nie każdy przechodzi kryzys w związku po urodzeniu dziecka - mówi seksuolog [WIDEO]
Ważne, aby nie skupiać się wyłącznie na dziecku i być otwartym na potrzeby partnera -– radzi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog tłumaczy, że chociaż narodziny dziecka to rewolucja w związku, to nie zawsze musi ona oznaczać jego kryzys.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy