mama schudła 60 kg
fot. screen Instagram/dilla7

Po porodzie ważyła 118 kilo. Schudła 58! Wystarczyła jedna zmiana

Złe nawyki jedzeniowe, brak ruchu, alkohol - to wszystko sprawiło, że ta mama w pewnym momencie ważyła prawie 120 kg. Po porodzie postanowiła zmienić swoje życie. Udało się - i to w jakim stylu!
Karolina Stępniewska
mama schudła 60 kg
fot. screen Instagram/dilla7
Kassidy Riekens, 28-letnia mama dwójki dzieci z Wyoming (Stany Zjednoczone), zaczęła mocno przybierać na wadze, kiedy zachorowała na depresję. Zaczęło się cztery lata przed ciążą. Upijała się wieczorami do tego stopnia, że mąż musiał się nią opiekować. Jak mówi: piła, by zagłuszyć trudne uczucia. W pierwszej ciąży rekompensowała sobie odstawienie alkoholu śmieciowym jedzeniem. 2 tygodnie po porodzie powiedziała: dość! Teraz waży o 58,5 kilo mniej (w szczytowym momencie ważyła aż 118 kg), nie pije i zachęca na Instagramie do zdrowego trybu życia.

Wyniszczające nawyki

Sposobem Kassidy na depresję nie była terapia i leki, ale alkohol, papierosy i zajadanie się fast foodem. Nie myślała o tym, że szkodzi sobie w ten sposób, traktowała to jako metodę na złe samopoczucie. Po pierwszym porodzie ważyła 118 kg. To wtedy powiedziała sobie dość. O swojej historii opowiedziała w „Daily Mail": „Przytyłam przez fatalne nawyki żywieniowe, picie alkoholu i brak aktywności fizycznej. Każdego dnia robiłam to samo. Jadłam fast food i śmieciowe jedzenie, upijałam się wieczorami i siedziałam, nic z tym nie robiąc".
Redakcja poleca: Z Martą Król o formie po ciąży - film
Przeraża cię perspektywa zrzucania kilogramów po ciąży? Nie martw się, może powrót do formy po ciąży będzie łatwiejszy niż myślisz. Zobacz wypowiedź Marty Król, mamy dwójki dzieci.

Pora na zmiany!

2 tygodnie po narodzinach pierwszej córki Kassidy postanowiła schudnąć. Od tej pory nigdy nie zachwiała się w tym postanowieniu. Codziennie chodziła na spacery, biegała, ćwiczyła. Zaczęła zdrowo się odżywiać, a przede wszystkim: przestała pić. Teraz waży 65 kg i jest abstynentką. „Cudownie się czuję w trzeźwości". Ale nadal ćwiczy i zachęca innych do tego samego. 

„Nie chciałam, żeby moje dzieci to widziały"

Szczerze i odważnie opowiada o alkoholizmie. Ten temat, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiece picie, jest nadal swoistym tabu, dlatego warto przytaczać historię Kassidy. Może uratuje komuś życie? „Zachowywałam się irracjonalnie [po alkoholu - przyp. red.] i robiłam rzeczy, których normalnie bym nie zrobiła. Nigdy nie byłam trzeźwa, ciągle prosiłam o wybaczenie, kiedy nabroiłam, a to zdarzało się często" - opowiada.

Nie chciała jednak, żeby dzieci ją oglądały w takim stanie, ani żeby mąż musiał się nią nadal zajmować, kiedy była pijana. Wstydziła się tego i odstawiła alkohol z dnia na dzień. Od tego czasu nie patrzy wstecz. „Zmieniłam swoje życie. To zadecydowało o tym, kim dzisiaj jestem. I jestem dumna z tej osoby, którą się stałam".
Pamiętaj: jeśli zmagasz się z depresją, porozmawiaj o tym z kimś bliskim i udaj się do specjalisty. Jeśli masz problem z alkoholem, poszukaj pomocy w lokalnej poradni leczenia uzależnień, grupie AA, poradni zdrowia psychicznego. Wiele gmin i ośrodków pomocy społecznej także oferuje pomoc osobom uzależnionym od alkoholu.
źródło: Daily Mail

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy