GRY
 
 

15-latka z zespołem Downa bohaterką komiksu – zobacz koniecznie!

Jessica ma 15 lat i choruje na zespół Downa. Daleko jej do dziewczynki ze „specjalnymi potrzebami”! Tata Jessiki rysuje komiksy, które mają przezwyciężyć stereotypy i pokazać, że jego córka jest taka, jak inne nastolatki.

Komiks o 15-latce z zespołem Downa
fot. Just Jessica/Fred Wills
Tata Jessiki, Fred, walczy ze stereotypami i uprzedzeniami, z jakimi na co dzień spotyka się jego 15-letnia córka. Aby pokazać, jak wygląda życie nastolatki z zespołem Downa, Fred rysuje komiksy, które w zabawny sposób pokazują, czym tak naprawdę są „specjalne potrzeby” dziewczynki.

Po prostu Jessica

Fred zatytułował swój komiksowy projekt „Just Jessica” („Po prostu Jessica”), by pokazać, że jego córka nie jest „nastolatką z zespołem Downa”, ale Jessiką – i tyle. „Przez te wszystkie lata nawet nie myślałem, że jest inna. Jest taka, jak jej rodzeństwo i kocham ją tak samo, ani mniej, ani bardziej. Jessica jest jak każdy inny. Z tą drobną różnicą, że ma jeden dodatkowy chromosom” mówi tata nastolatki.

Zobacz, jak wygląda życie Jessiki na rysunkach jej taty:


„Naprawdę mogę sama wysuszyć sobie włosy, ale jak widać niektórzy ludzie mają specjalne potrzeby!”


„Zbalansowana dieta oznacza babeczkę w jednej ręce i czekoladowego szejka w drugiej!”


„Myślę, że specjalne potrzeby tłumaczy się jaką wymówkę do niedorabiania zadania z matmy!”


„Moja mama powiedziała, że czas popracować nad wakacyjnym pakietem. Ja i moje specjalne potrzeby odpowiadamy: gadaj zdrów!”

Cieszymy się, że tata Jessiki pokazuje, że jego córka nie różni się tak bardzo od innych nastolatek. Co myślicie o jego komiksach?

Polecamy: 5 charakterystycznych objawów grypy
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci