Po tej tragedii zrozumiała, że warto się szczepić
fot. Fotolia

Po tej tragedii zrozumiała, że warto się szczepić

Kobieta pokazała zdjęcie swojej córki i podzieliła się swoją historią. W tym czasie brała udział w programie szczepień ochronnych.
Po tej tragedii zrozumiała, że warto się szczepić
fot. Fotolia
„Nazywam się Angie i jestem za immunizacją. W 2015 roku straciłam swoją dwuipółletnią córkę, która zmarła w wyniku powikłań po grypie”. Kobieta wzięła udział w akcji organizowanej przez Voices for Vaccines, aby uczestniczyć w programie ochrony szczepień. 
 

Większa świadomość na temat szczepień

Voices for Vaccines jest organizacją prowadzoną przez rodziców, którzy popierają obowiązkowe szczepienia. Jej główną ideą jest przede wszystkim organizowanie akcji szczepiennych, a także zwiększanie świadomości na temat szczepień, które nie tylko chronią przed śmiercią, ale również przed innymi przykrymi skutkami ubocznymi chorób, na przykład zapaleniem płuc czy powikłaniami neurologicznymi.

Misją Voices for Vaccines jest zapewnienie rodzinom trzech kluczowych narzędzi:
  • przekazywanie rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa i znaczenia szczepień,
  • prowadzenie dyskusji na temat profilaktyki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień ochronnych w strategiach zdrowia publicznego,
  • możliwość uczestnictwa w dyskusji i aktywne wspierania programu ochrony szczepień.
Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka!
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

Dlaczego jednak warto się szczepić?

Warto pamiętać, że szczepionki zostały wyprodukowane po to, aby chronić przed powikłaniami czy śmiercią. Dzieci, które mają słabszą odporność są znacznie bardziej narażone na choroby, a kontakt z niezaszczepionym dzieckiem może być dla nich zabójczy. Dlatego im więcej osób będzie zaszczepionych, tym zmniejsza szansa na zachorowalność.

Niestety mimo tego rodzaju akcji, zdania wielu rodziców w dalszym ciągu są podzielone. Przeciwnicy szczepionek argumentują, że po pierwsze, sztuczna immunizacja nie daje stuprocentowej ochrony i działa tylko przez kilka lat, a po drugie prowadzi do chorób, które są efektem szczepienia.

Historia Angie pokazuje, że nieszczepienie dzieci może prowadzić do śmierci. Dlatego uczestniczyć w programie ochrony szczepień, aby uchronić się przed powikłaniami oraz niepotrzebnym cierpieniem. Naszym zdaniem warto pomyśleć o szczepieniu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do komentarzy.

Źródło: voicesforvaccines.org​

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy