dobry związek
fot. fotolia.com

Po tym poznasz, że wasz związek ma się dobrze

Wcale nie chodzi o to, żeby on codziennie przynosił ci kwiaty. Zobacz, jakie drobne sygnały świadczą o tym, że jesteście naprawdę blisko.
Adela Prochyra
dobry związek
fot. fotolia.com

Rodzice przechodzą wspólnie przez mnóstwo całkowicie nieromantycznych sytuacji. Bezsenne noce z powodu gorączki, sprzątanie wymiotów dziecka, wycieranie kataru itp. Dobrze to wszystko znamy. Rodzicom, którym, mimo wszytko udaje się zachować odrobinę namiętności, bardzo kibicujemy. Zobacz, jakie gesty są dobrą wróżbą dla waszego związku:

Sygnały, że wasz związek ma się dobrze

 1. Słyszysz, jak on mówi „mama powiedziała, że nie!” i wiesz, że naprawdę jest po twojej stronie. Stanowicie wspólny front wobec dzieci. To jest romantyczne!
 2. Nie chcesz zaczynać bez niego oglądania nowego odcinka „House of Cards”, „Homeland” czy innego serialu, który oboje lubicie. 
 3. On bez problemu zgadza się odprowadzić dziecko na 8 rano, chociaż jest mu to kompletnie nie po drodze. Potem wpada do domu, żeby wypić z tobą kawę. 
 4. Nie musisz go pytać o zdanie w sprawie 300 zł, które zamierzasz wydać na nową sukienkę.
 5. On nie musi cię pytać o zdanie w sprawie 300 zł, które zamierza wydać na nowe słuchawki.
 6. On pogodził się z faktem, że nigdy nie tankujesz samochodu, nie odnosisz ozdób świątecznych do piwnicy ani nie zwracasz butelek po piwie do sklepu.
 7. Bardzo cię kręci jego widok, gdy sprząta łazienkę lub składa pranie. 
 8. On rozumie, gdy po powrocie z pracy oznajmiasz mu, że masz dość krzyczących dzieci i musisz wyjść na parę godzin. 
 9. Ty rozumiesz, gdy on musi wyjechać na dwa dni na łódki, bo ma dość wszystkiego, w tym krzyczących dzieci. 
 10. Gdy natyka się dłonią na rozstępy na twoim brzuchu, nie przeszkadza mu to, bo wciąż widzi w tobie piękną dziewczynę, w której się zakochał. 
 11. Oboje zgadzacie się co do tego, że najlepsza muzyka była w latach 90.
 12. On wie, co ci zamówić w barze, gdy ty akurat wyszłaś do łazienki.
 13. Byłaś z nim w trakcie jego fazy „przefarbuję się na żółto” i nie zniechęciłaś się, gdy przytył 10 kg.
 14. On całkowicie rozumie, że zostawisz go dla George’a Clooney’a, gdy się nadarzy taka okazja. 
 15. Na każdym weselu lub imprezie zamawia waszą piosenkę i prosi cię przy niej do tańca. 

Wytrwanie w związku nie jest łatwe. Wytrwanie w związku z dziećmi jest bardzo trudne. Znajdźcie od czasu do czasu (jak najczęściej!) chwilę, żeby odłożyć wszystkie obowiązki na bok i przypomnieć sobie, kim byliście, zanim dzieci pojawiły się na świecie. 

Czytaj też: 

Redakcja poleca: Osłabienie więzi emocjonalnych między partnerami zawsze odbije się w ich sypialni - mówi seksuolog [WIDEO]
Kobieta po porodzie potrzebuje wsparcia od partnera, aby powróciła między nimi bliskość seksualna -– mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog radzi, jak po urodzeniu dziecka nie dopuścić do oddalenia się w związku, co może nawet doprowadzić do jego rozpadu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy