Mleko mamy ma moc - kampania społeczna
fot. materiały prasowe

Mleko mamy ma moc - pobierz bezpłatny poradnik o karmieniu

Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret udanej laktacji? Jak wyglądają pierwsze dni po porodzie? Jaki apetyt ma maluszek i czy Twoja dieta ma wpływ na jakość mleka? Pobierz bezpłatny poradnik o karmieniu piersią oraz magazyn "Mleczna Droga". Znajdziesz w nich wiele cennych porad, wskazówek i odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące karmienia.
Mleko mamy ma moc - kampania społeczna
fot. materiały prasowe
„MLEKO MAMY MA MOC”  to kampania Ministerstwa Zdrowia w ramach, której powstał poradnik dotyczący karmienia piersią oraz magazyn MLECZNA DROGA przygotowany m.in. przez położne, dietetyka i neonatologa w oparciu o najnowsze wytyczne WHO. Materiały dostępne będą dla mam w szpitalach w całej Polsce oraz do pobrania online ze strony Ministerstwa Zdrowia lub m.in. tutaj:

Najlepsze składniki

Mleko mamy to substancja o unikatowym składzie, zmieniająca się jakościowo i ilościowo tak, aby dostosować się do potrzeb rosnącego maluszka.  Jest idealnym, indywidualnie przygotowanym pożywieniem, w którym znajdują się wszystkie najlepsze składniki odżywcze.

Wyjątkowa ochrona

To nie tylko pożywienie, ale także wyjątkowa ochrona dla dziecka. Udowodniono, że obniża zachorowalność między innymi na: infekcje układu oddechowego, w tym zapalenie płuc, biegunkę i infekcje układu pokarmowego, zapalenie ucha środkowego. A w przyszłości zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, otyłości, alergii, białaczki limfatycznej i szpikowej.
 
 
Karmienie piersią to bogate źródło korzyści zdrowotnych również dla mamy! Krótszy okres krwawienia po porodzie, szybsze obkurczanie się mięśnia macicy, łatwiejszy powrót do figury sprzed ciąży. A w przyszłości - mniejsze ryzyko zachorowania na: raka jajnika i raka piersi, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, osteoporozę. Lista korzyści jest naprawdę długa.

MLEKO MAMY MA MOC to kampania realizowana na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy