GRY
 
 

Początek w rodzinie - kampania społeczna

Od 21 marca 2013, przez 9 miesięcy, będzie trwać kampania społeczna „Początek w Rodzinie” organizowana przez Stowarzyszenie „Zielona Myśl”.

kampania społeczna W oczekiwaniu
fot. materiały prasowe
Stowarzyszenie „Zielona Myśl” to realizator nowatorskiego projektu na skalę Polski – Punktu Pomocy Psychologicznej dla Rodziców Niemowląt i małych Dzieci.

Tegorocznym tematem przewodnim jest okres prenatalny pt.: ”W oczekiwaniu…”. W tym roku będzie mowa o ciąży i nieodłącznej jej niepewności, niedowierzaniu, obawach przed porodem. Będziemy również mówili o umiejętnościach rodzicielskich, kryzysie pary, tworzeniu się więzi, o porodzie jako traumie z finałową ulgą i możliwościach przygotowania się do narodzin dziecka.

„Głównym celem kampanii jest dialog społeczny dotyczący rzeczywistej sytuacji stawania się rodzicem. Będziemy chcieli zachęcić do rozmowy, wymiany myśli i odczuć, ale tych mniej popularnych, jednakowoż ważnych, a pomijanych z uwagi na społeczne tabu. Trudne uczucia, niewiedza, niepewność, zmęczenie, zobojętnienie rodzica wobec dziecka to stan dyktowany zwykłą ludzką fizjologią. Wpisuje się on w ten szczególny etap życia i jest normą zdrowia. Możliwość dopuszczenia do głosu oraz myślenie o negatywnych emocjach pozwala na tworzenie się prawdziwej i rozwojowej więzi między rodzicami i ich dzieckiem. Generowanie negatywnych emocji powstających nieodzownie wobec dziecka może przyczyniać się do nieprawidłowości w obrębie relacji z nim. W tym sensie czwarty rok doświadczeń psychoterapeutek w punkcie konsultacyjnym przy Szpitalu w Gdyni-Redłowie pokazuje na przykład, że właściwie każda pierworódka powinna być objęta edukacją dotyczącą „pomieszania” czy też inaczej mówiąc mieszanych uczuć, jako konsekwencji porodu czy spotkania z nowo narodzonym dzieckiem” – mówi Anna Faber – psychoterapeuta z Punktu Pomocy Psychologicznej „Początek w Rodzinie”.

Podczas kampanii będziemy spotykać się w różnych miejscach publicznych przeznaczonych dla rodziców: w szkołach, gronach pedagogicznych, szkołach rodzenia, kawiarniach dla młodych rodziców i tych z niemowlętami oraz w ośrodkach pomocy społecznej na terenie Trójmiasta. Wydarzeniem drugiej części kampanii będzie wystawa fotograficzna poświęcona tematyce pary oczekującej dziecka. Podczas finału tegorocznej akcji odbędzie się koncert Joanny Kondrat – ubiegłorocznej zwyciężczyni Debiutów w Opolu, matki niespełna 2-letniego Bruna  - wraz z zespołem. Więcej o kampanii i jej wydarzeniach na www.punkt.zielonamysl.pl
Redakcja poleca: Grzeczne dzieci 4 - Kampania GADKI Fundacji Dzieci Niczyje
Wystartowała kampania edukacyjna GADKI przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Zobacz czwarty z pięciu filmów promujących tę kampanię.
Doładuj
Przeładuj