Podaj dalej do Antosia – przyłącz się do akcji pomocy!

8 maja 2013 r. rozpoczyna się akcja charytatywna „Podaj dalej do Antosia”. Zebrane środki zostaną przekazane na operację i rehabilitację Antka Faberskiego, 3-letniego chłopca, który urodził się z Syndromem Aperta. Przyłącz się do akcji pomocy Antosiowi!
Syndrom Aperta to rzadka wada genetyczna, która spowodowała deformację czaszki, dłoni i stóp chłopca. Aby pomóc Antkowi, należy od 8 do 22 maja 2013 r. wysyłać SMS o treści POMAGAM na numer 72 052 (całkowity koszt to 2,46 zł).

Antek urodził się w 2009 roku. Jego szwy czaszkowe zrosły się szybciej niż powinny, co spowodowało deformację główki. Chłopiec urodził się również z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego oraz ze zrośniętymi paluszkami u rąk i nóg. Aby Antek mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się potrzebne było wiele operacji i ciągła rehabilitacja.

Po 3 latach od pierwszej operacji, ze względu na narastające ciśnienie środczaszkowe w głowie Antosia oraz nieprawidłowy obraz rezonansu magnetycznego, konieczny jest kolejny zabieg w Stanach Zjednoczonych na przełomie lipca i sierpnia. Lekarze  muszą stworzyć miejsce na rosnący i zwiększający swoją objętość mózg. Operacja ta umożliwi również zabezpieczenie nerwu wzrokowego przed uszkodzeniem i stopniową utratą wzroku. 
Czasu do operacji pozostało niewiele, a szacowany koszt zabiegu  to 45 000 USD.

Antek  wywodzi się ze sportowej rodziny. Jest synem Anny Jedlińskiej, byłej piłkarki ręcznej, a wnukiem Ryszarda Jedlińskiego, byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej i olimpijczyka. Tata Antka, Grzegorz Faberski jest trenerem piłki nożnej, byłym asystentem selekcjonera reprezentacji młodzieżowej, obecnie współpracującym z PZPN  w roli eksperta ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

Współorganizatorem akcji jest Caritas Polska. W pomoc Antkowi zaangażowały się też Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy Antosiowi, mogą także dokonywać wpłat on-line oraz na konto:
 
CARITAS POLSKA
23 1160 2202 0000 0000 9718 2653
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa  
z dopiskiem: Dla Antosia FABERSKIEGO
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy