wydarzenia

„Podaj Serce” – 
akcja charytatywna

9 maja 2011 roku o godzinie 18.00 w Teatrze Polskim w Warszawie zakończy się XIII edycja niezwykłej akcji charytatywnej pod hasłem „Podaj Serce”.
wydarzenia
Na koncert galowy zapraszają tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego ,,Warszawianka”, pomysłodawcy 
i organizatorzy przedsięwzięcia.

Celem akcji „Podaj Serce” jest pomoc ludziom dotkniętym stwardnieniem rozsianym.

Po pierwsze pomagać
,,Warszawianka” to grupa młodych ludzi, studentów i absolwentów różnych kierunków warszawskich uczelni, których łączy pasja do muzyki, tańca i folkloru. Oprócz radości, jaką są dla nich występy, wspólnie pomagają tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W ramach stworzonej przez członków zespołu akcji „Podaj Serce” wspierają ludzi chorych na stwardnienie rozsiane. Dlaczego właśnie ich? ,,Bo to choroba, która dotyka nagle osoby w naszym wieku. Odbierając sprawność, niszczy plany, zmienia całe ich życie”- zgodnie odpowiadają członkowie zespołu. Dlatego „Warszawianka” pragnie im pomóc ofiarowując to, co kocha najbardziej – taniec i śpiew. ,,Mamy świadomość, że wszelkie nasze działania są tylko kroplą w morzu ogromnych potrzeb, ale jeśli ta kropla będzie oznaczać dla kogoś polepszenie jakości życia z chorobą – warto i należy to robić” – dodają członkowie zespołu.

Celem akcji ,,Podaj Serce” jest nagłośnienie wśród społeczeństwa problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym oraz pozyskiwanie środków, dzięki którym osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego i farmaceutyków. W tym celu młodzież 
z „Warszawianki” organizuje koncerty folklorystyczne i szuka partnerów oraz firm, które poprzez wykupienie biletów przekażą środki na pomoc chorym. Wszystkie działania realizowane są na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które codziennie opiekuje się tysiącami chorych na SM i najlepiej zna ich potrzeby.

XIII edycja koncertu dobrych serc

Działania realizowane przez młodzieży z ZPiT UW ,,Warszawianka” nieprzerwanie od trzynastu lat kończą się koncertem galowym na rzecz chorych, do  którego co roku włączają się charytatywnie artyści scen polskich. Podczas dwunastu edycji „Podaj Serce” w koncertach udział wzięli m.in. Justyna Steczkowska, Marian Opania, Marcin Daniec, Paweł Deląg oraz Andrzej Bator.

Tegoroczny, trzynasty już koncert wieńczący akcję „Podaj Serce” odbędzie się 
9 maja 2011 roku o godz. 18.00 w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku wydarzenie poprowadzi Tomasz Kammel,  prezenter telewizyjny, wieloletni przyjaciel Zespołu. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Kapele Serc
Marzeniem młodzieży z „Warszawianki” jest, by akcja „Podaj Serce” objęła cały kraj  i w każdym jego zakątku odbyły się koncerty na rzecz chorych na SM. Dlatego w 2009 powstała idea akcji  „Kapele Serc”, przedsięwzięcia realizowanego pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), której Zespół jest aktywnym członkiem. W ramach akcji zaprzyjaźnione z „Warszawianką” zespoły folklorystyczne z całej Polski w jednym wybranym dniu organizują w swoich miejscowościach koncerty charytatywne. W ramach zeszłorocznej edycji akcji „Kapele Serc” 42 zespoły zorganizowały takie koncerty w 20 miastach,  m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Ewa Sonczyk-Buczyńska
Rzecznik ZPiT UW „Warszawianka”
Tel.  (22) 55 40 718
E-mail: warszawianka@uw.edu.pl
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy