książe George i księżniczka Charlotte w szkole
fot. ons

Podejrzenie koronawirusa w szkole księcia George’a i księżniczki Charlotte

Uczniowie ze szkoły, do której uczęszczają dzieci księcia Williama i księżnej Kate, wrócili z Północnych Włoch z objawami grypopodobnymi. Zostały u nich wykonane badania i dzieci zostały odizolowane od reszty uczniów. Czy mieli kontakt z księciem George'em i księżniczką Charlotte?
książe George i księżniczka Charlotte w szkole
fot. ons
Kilkoro uczniów ze szkoły, do której uczęszczają książę George i księżniczka Charlotte, zostało odesłanych do domu z powodu podejrzenia koronawirusa. Dzieci z objawami przeziębienia, wróciły niedawno z Włoch, gdzie przebywały w regionie, w którym występowały przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w szkole dzieci księcia Williama i księżnej Kate

Rzecznik szkoły powiedział, że u uczniów, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, wykonano badania i zgodnie z rządowymi zaleceniami w oczekiwaniu na wyniki testów spędzają oni czas w swoich domach. Nie wiadomo, czy dzieci książęcej pary miały kontakt z uczniami, którzy wrócili z Północnych Włoch. Prywatna szkoła Thomas’s School w Londynie, do której uczęszczają książęce dzieci, jest jedną z przynajmniej ośmiu placówek w Wielkiej Brytanii, które są zamknięte ze względów bezpieczeństwa związanych z koronawirusem.

Redakcja poleca: Książę George i księżniczka Charlotte w Polsce!
Zobacz, jak wyglądały dzieci pary książęcej podczas wizyty w naszym kraju. I dlaczego oczy świata skupiają się na tych maluchach?

Szkoły w Polsce - będą zamknięte?

Zdaniem Ministra Edukacji oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na razie nie ma podstaw, by zamykać polskie szkoły oraz przedszkola. Nie ma też konieczności izolowania dzieci, które wróciły z Włoch i innych terenów uznawanych za niebezpieczne. Zaleca się jedynie pozostawienie w domu dzieci, które mogły mieć styczność z wirusem, jeśli zaobserwujemy u nich objawy przypominające przeziębienie oraz dalsze postępowanie według wytycznych GIS dla osób powracających z zagranicy.

źródło: The Independent, GIS

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy