Podręcznik dla STUDENTÓW PSYCHOLOGII: „Dziecko prowokuje i bierze czynny udział w aktywności erotycznej”
fot. Adobe Stock

Podręcznik dla studentów psychologii: „Dziecko PROWOKUJE i bierze CZYNNY udział w aktywności erotycznej”

Jedna ze studentek Tarnowskiej Szkoły Wyższej opowiedziała o SZOKUJĄCEJ książce, którą poleciła prowadząca zajęcia. Jej autor podkreśla, że dzieci są WSPÓŁODPOWIEDZIALNE za bycie ofiarami pedofilii.
Aleksandra Zaborowska
Podręcznik dla STUDENTÓW PSYCHOLOGII: „Dziecko prowokuje i bierze czynny udział w aktywności erotycznej”
fot. Adobe Stock
„W dużym procencie przypadków dziecko prowokuje i bierze czynny udział w aktywności erotycznej. Te fakty wyraźnie kłócą się z z popularnym obrazem każdego dziecka jako niewinnego aniołka zmuszanego do seksu” – pisze Krzysztof Klimasiński w książce wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pozycja ta była polecana studentom Tarnowskiej Szkoły Wyższej.

Podręcznik twierdzi, że… dzieci prowokują gwałcicieli!

Studentka, która rozmawiała na temat książki w TVN24, wyznała, że to prowadząca zajęcia poleciła ją jako „najważniejszy podręcznik do psychologii klinicznej”. Według autora, Krzysztofa Klimasińskiego, dzieci same są współodpowiedzialne za ataki seksualne.

Jak podkreśla studentka, boi się przede wszystkim o to, że część z jej kolegów po fachu może kiedyś trafić na dziecko skrzywdzone w taki sposób.

„Ci ludzie, którzy siedzą na wykładzie, będą psychologami. Do nich przyjdzie ofiara pedofila. I usłyszy, że jest winna. Że to ona przyczyniła się do tej sytuacji, że była aktywna” – komentuje studentka.

Wydawnictwo UJ… unika odpowiedzialności za skandaliczną publikację

Wydawnictwo wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że wszystkie książki są recenzowane przez specjalistów, jednak samo wydawnictwo „nie ingeruje w poglądy autorów”.  

„Poza tym, autor książki zmarł w 2006 r. i na tym etapie trudno określić na podstawie jakiego typu badań sformułował swoją wypowiedź” – czytamy w oświadczeniu.

Czy to znaczy, że wydawnictwo nie ma wglądu do źródeł, z których korzystał autor i pozwala na publikację treści niepodpartych dowodami? Chociaż książka nie jest już dostępna na oficjalnej stronie wydawnictwa, nie ma problemów z jej zakupem na innych stronach.

Tarnowska Szkoła Wyższa z kolei zaprzecza, jakoby książka była polecana przez któregokolwiek z wykładowców.
„Znamy poglądy Klimasińskiego, nie zgadzamy się z nimi" – twierdzi w oświadczeniu rektor dr Antoni Stańczyk.

Źródło: se.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy