fot. Fotolia

Komu najbardziej przeszkadza mama z dzieckiem w pociągu?

Ta historia niestety potwierdza regułę… Jest nam bardzo przykro, że dochodzi do takich sytuacji!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Podróż z małym dzieckiem, zawsze jest stresująca dla rodziców. Gdy mama zmuszona jest samotnie wybrać się w podróż, bez pomocy partnera, jest jej jeszcze trudniej. Wiele mam może wtedy liczyć na pomoc życzliwych osób. Czasem jednak okazuje się, że nie dość, że nie otrzyma takiej pomocy, to jeszcze ktoś zdecyduje się uprzykrzyć jej życie. Kto? Zazwyczaj inna kobieta…

Dlaczego często używane powiedzenie „człowiek człowiekowi wilkiem”, tak często odnosi się do relacji damsko-damskich? Czy nie lepiej się wspierać, pomagać, okazywać szacunek?

Historia opisana przez tę mamę wydarzyła się kilka dni temu w pociągu. Młoda kobieta wybrała się wraz z dzieckiem w podróż. Maluch usadowiony w nosidle bardzo dobrze znosił trudy wycieczki. Kobieta zajęła swoje miejsce w przedziale 1. klasy i spokojnie czekała na odjazd pociągu.

Już po chwili, gdy tylko pociąg ruszył, synek zaczął gaworzyć i kwilić. To obruszyło strasznie inną pasażerkę, starszą panią. Wyraziła głośno swoje niezadowolenie, oznajmiając, że: „nie po to kupiła bilety w 1.klasie, by słuchać całą drogę płaczącego dziecka”.

Było to szokujące dla matki z dzieckiem i nie wiedziała jak zareagować w pierwszej chwili. Nikt z przedziału nie wstawił się za nią. Starsza pani poddała także w wątpliwość, czy młoda mama na pewno kupiła bilet w 1.klasie i czy poinformowała, że będzie miała ze sobą dziecko.

Kiedy kobieta chciała odpowiedzieć na atak, niezadowolona współpasażerka odpowiedziała, że nie będzie rozmawiać i przekrzykiwać się, a młoda mama powinna mieć więcej szacunku dla starszych i wiedzieć, że utrudnia innym ludziom podróż.

Młodej mamie pozostało tylko skwitować, że to starsza pani powinna być przykładem dla innych, a okazuje się, że jej dziecko umie się lepiej zachować, niż ona.

Niestety wiemy, że do takich sytuacji dochodzi często. Starsze osoby często zapominają, jak trudno jest kobietom w takich sytuacjach. Dlaczego zapominają, jak wygląda podróż z małym dzieckiem? Dlaczego nie wspierają zmęczonych mam, a jeszcze dokładają im zmartwień?

Czy Was także spotkała kiedyś jakaś nieprzyjemność ze strony innej kobiety?

Czytaj także: "Czy Pani sama nie miała dziecka? Kobieta kobiecie wilkiem".

źródło: netmums
Redakcja poleca: Jak przewozić małe dziecko na rowerze? (video)
Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając fotelik rowerowy dla dziecka. Poznaj cechy dobrego fotelika rowerowego.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy