poduszka motylek
fot. Adobe Stock

Poduszka motylek chroni szyję niemowlaka w foteliku i wózku

Poduszki dla niemowląt generalnie nie są wskazane. Jednak poduszka motylek, zwana poduszką head care, pomaga chronić szyję dziecka w foteliku samochodowym i wózku. Warto ją mieć, pod warunkiem, że prawidłowo się jej używa.
Ewa Janczak-Cwil
poduszka motylek
fot. Adobe Stock
Niemowlęta do pierwszego roku życia nie powinny spać na poduszce. Jednak sen w foteliku (a niemowlęta często w nim śpią!) albo w wózku spacerowym, rządzi się nieco innymi prawami. Dlatego korzystanie z poduszki motylka jest dozwolone i... wygodne!

Poduszka motylek:
  1. Poduszka motylek Minky
  2. Poduszka head care Jukki
  3. Poduszka motylek z wkładką
  4. Poduszka motylek minky w zestawie
  5. Poduszka head care ortopedyczna

Zalety poduszki motylka

Poduszka motylek jest poduszką antywstrząsową. Jej zadaniem jest podpieranie główki niemowlęcia np. podczas spaceru w wózku czy w czasie jazdy w foteliku samochodowym. Pozwala podeprzeć główkę z kilku stron, zapobiegając jej niekontrolowanemu kiwaniu się, co chroni delikatny odcinek szyjny kręgosłupa dziecka. Dbanie o kręgosłup niemowlęcia od pierwszych tygodni jest ważne dla rozwoju dziecka i zapobiegania wadom postawy.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Kiedy używać poduszki motylka

Należy używać jej wyłącznie w sytuacjach, gdy główka niemowlęcia może się w wyniku wstrząsów kołysać się lub zwisać. Dlatego poduszkę motylek warto wkładać dziecku pod głowę w czasie jazdy wózkiem po nierównym podłożu, a także podczas podróży samochodem z niemowlęciem.

Nie należy korzystać z niej, gdy dziecko śpi bez stałego nadzoru osoby dorosłej – nie wkładaj pod głowę poduszki motylka niemowlęciu, które masz zamiar zostawić śpiące np. w przydomowym ogródku w gondoli. Spacer to inna sytuacja – dziecko masz cały czas na oku.

Najmniejsze zagrożenie dla dziecka wynikające ze stosowania poduszki jest wtedy, gdy znajduje się ono przypięte w pozycji półleżącej. Nie ma możliwości obrócić się i wcisnąć nosa i ust w poduszkę, co może zagrażać jego zdrowiu i życiu. Zatem poduszka motylek nie stwarza zagrożenia, jeśli wkładana jest do spacerówki lub fotelika, ale w gondoli, w której dziecko leży płasko, może już stanowić ryzyko.

Pamiętaj, żeby poduszkę motylka prać regularnie zgodnie z zaleceniami producenta. Nie chcesz przecież, żeby stała się siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, prawda?

1. Poduszka motylek Minky, 13 zł

poduszka motylek minky


Dwustronna poduszka motylek – z jednej strony polar minky, z drugiej kolorowa bawełna. Antyalergiczne wypełnienie. Wszystkie materiały posiadają atest. Przeznaczona dla dzieci do 24. miesiąca życia.

2. Poduszka head care Jukki, 23 zł

poduszka motylek Jukki

Szyta ręcznie z bawełny i wypełniona silikonowymi, antyalergicznymi kuleczkami. Jest dwustronna, dopasowuje się do kształtu głowy i pozycji dziecka. Ta poduszka motylek przeznaczona jest dla dzieci do 24. miesiąca życia. Wyprodukowana w Polsce.

3. Poduszka motylek z wkładką, 60 zł

poduszka motylek z wkładką

Praktyczny zestaw uszyty ręcznie z bawełny. Poduszkę motylka umieszcza się w tunelu wkładki, dzięki czemu nie przemieszcza się. Wkładka nadaje się do wózka i fotelika i ma wymiary 79 cm x 36 cm. Producent szyje komplety z wybranych przez klienta materiałów (100 do wyboru).

4. Poduszka motylek minky w zestawie, 38 zł

poduszka motylek w zestawie

Komplet składający się z poduszki motylka, poduszki i kołderki – wszystko uszyte z polaru minky i bawełny, dwustronne. Wymiaru kołderki: 75 cm, x 55 cm, motylka: 24 cm x 35 cm, poduszki: 25 cm x 35 cm. Zestaw polskiego producenta.

5. Poduszka head care ortopedyczna, 60 zł

poduszka motylek ortopedyczna

Specjalnie wyprofilowana poduszka motylek – nie zniekształca główki dziecka, zapobiegając spłaszczeniu głowki. Uszyta z atestowanej bawełny z wypełnieniem specjalnym włóknem. Ma termoregulacyjną membranę z włókna bambusowego. Występuje w trzech rozmiarach – należy dobrać rozmiar do obwodu główki dziecka.

Więcej o wyposażeniu dla małego dziecka:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy