Poduszka do karmienia
fot. AdobeStock

Poduszka - rogal do karmienia: podpowiadamy, którą wybrać

Warto ułatwiać sobie życie i korzystać z gadżetów, które pomagają podczas karmienia maluszka. Taka poduszka zapewni komfort zarówno mamie, jak i dziecku.
Dominika Bielas
Poduszka do karmienia
fot. AdobeStock
Karmienie piersią należy do największych wyzwań, przed jakimi staje świeżo upieczona mama. Uniesiona ręka trzymana długo w jednej pozycji szybko się męczy, a pośrednie rozwiązania jak zwinięty koc, po prostu się nie sprawdzają. Poduszka do karmienia umożliwia ułożenie dziecka wyżej, dzięki czemu ręce mniej się męczą, a mamie łatwiej utrzymać prawidłową pozycję dziecka podczas kamienia. Warto wydać kilkadziesiąt złotych i na spokojnie skupić się na kamieniu. Poduszka umożliwi przystawienie dziecka w klasycznej pozycji, ale też np. spod pachy. Warto również wypróbować różne pozycje do karmienia, a w razie kłopotów udać się do doradcy laktacyjnego.

Rogl, fasolka do karmienia

Dziecku zapewnia wygodną pozycję podczas posiłku, a mamie pozwala na rozluźnienie ramion, pleców i karku odciążając kręgosłup. To nieoceniona pomoc w karmieniu nie tylko dla mamy, ale również dla taty, który musi nakarmić maluszka butelką. Poduszka taka zazwyczaj jest wykonana z bawełny i ma podszewkę, co jest świetnym rozwiązaniem. Rogal najczęściej wypełniony jest poliestrowym granulatem (który spełnia wszelkie standardy) albo włóknami silikonowymi. Coraz większą popularnością cieszą się także fasolki do karmienia z naturalnym wypełnieniem, np. plewą orkiszową.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Kura do karmienia

Jest to ostatnio bardzo modny motyw. Kształtem zbytnio nie odbiega od klasycznego rogala, ale jest bardziej designerska i może stanowić element wystroju pokoju dziecka a później poduchy-przytulanki dla malucha.

Poduszka do kamienia bliźniąt

Chociaż kształt standardowej poduszki do karmienia umożliwia ułożenie dwójki dzieci jednocześnie, powstały specjalne poduszki do karmienia bliźniąt. Swoim kształtem zamiast rogala bardziej przypomina literę U i ma zapięcie dzięki, któremu nie przesuwa się. Poduszka taka jest nieco wyższa i sztywniejsza od zwykłej.

Zobacz także:
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy