Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?
fot. adobe stock

Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?

Z informacji udzielonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że lato 2020 będzie cieplejsze niż to zeszłoroczne. Co więcej, czekają nas także silne porywy wiatru, burze, a nawet trąby powietrzne.
Katarzyna Gałązkiewicz
Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?
fot. adobe stock
Według klimatologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tegoroczne lato będzie cieplejsze od ubiegłorocznego – należy również spodziewać się wielu burzowych dni.
Jak poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, średnia temperatura w kraju w lipcu będzie wyższa niż w zeszłym roku, a w sierpniu ma być podobnie jak w tym samym okresie w poprzednim roku.

Warto przypomnieć, że już ubiegłoroczne lato było bardzo ciepłe ze średnią temperaturą w kraju powyżej norm. Analogicznie ma być w tym roku.

Burze, grad i trąby powietrzne

Zgodnie z prognozami IMGW poza wysokimi temperaturami należy spodziewać się także gwałtownych zjawisk meteorologicznych – takich jak grad, silne porywy wiatru czy nawet trąby powietrzne.

Trwający właśnie weekend wydaje się przedsmakiem niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które czekać będą na nas  w środku lata. Ostrzeżenia alarmujące o niebezpieczeństwie wywołanym pogodą będą rozsyłane do mieszkańców Polski SMS-owo.

Źródło: IMGW

Zobacz także:
Redakcja poleca: Owsiki – objawy u dziecka [WIDEO]
Objawy owsików u dziecka to przede wszystkim silne swędzenie okolic odbytu. Pojawia się najczęściej wieczorem i wtedy, gdy dziecko kładzie się spać. Właśnie wtedy samice owsików wydostają się przez odbyt, aby składać jaja. Istnieją też mniej oczywiste objawy owsicy.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy