Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?
fot. adobe stock

Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?

Z informacji udzielonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że lato 2020 będzie cieplejsze niż to zeszłoroczne. Co więcej, czekają nas także silne porywy wiatru, burze, a nawet trąby powietrzne.
Katarzyna Gałązkiewicz
Pogoda na lato: czy te straszne burze i ulewy się utrzymają?
fot. adobe stock
Według klimatologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tegoroczne lato będzie cieplejsze od ubiegłorocznego – należy również spodziewać się wielu burzowych dni.
Jak poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, średnia temperatura w kraju w lipcu będzie wyższa niż w zeszłym roku, a w sierpniu ma być podobnie jak w tym samym okresie w poprzednim roku.

Warto przypomnieć, że już ubiegłoroczne lato było bardzo ciepłe ze średnią temperaturą w kraju powyżej norm. Analogicznie ma być w tym roku.

Burze, grad i trąby powietrzne

Zgodnie z prognozami IMGW poza wysokimi temperaturami należy spodziewać się także gwałtownych zjawisk meteorologicznych – takich jak grad, silne porywy wiatru czy nawet trąby powietrzne.

Trwający właśnie weekend wydaje się przedsmakiem niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które czekać będą na nas  w środku lata. Ostrzeżenia alarmujące o niebezpieczeństwie wywołanym pogodą będą rozsyłane do mieszkańców Polski SMS-owo.

Źródło: IMGW

Zobacz także:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy