GRY
 
 

Pogoda na Wielkanoc: śniegu nie będzie, ale krem na zimę się przyda!

Chociaż prognoza pogody na Wielkanoc może jeszcze zmienić się 100 razy, to już teraz, tydzień wcześniej, wiadomo, że szału raczej nie będzie. 

Dziecko w wózku
fot. Fotolia
Planujesz wielkanocny, rodzinny spacer w słońcu? To lepiej przestań. Chociaż meteorolodzy TVN Meteo pocieszają, że w marcu jak w garncu i pogoda może zmienić się nawet z dnia na dzień, to jednak według ich wyliczeń, pogoda na Wielkanoc będzie taka sobie.

Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku – inaczej niż w 2015 r. nie będzie śniegu. Druga dobra wiadomość: po nadchodzącym zimnym, deszczowym i wietrznym Wielkim Tygodniu (temperatury: 5-6 stopni C) tuż przed Wielkanocą ma się ocieplić.  

W Wielką Sobotę temperatura powietrza ma dochodzić nawet do 15 stopni C. Tak ciepło będzie jednak tylko na zachodzie i na południu Polski, reszta kraju, wg meteorologów TVN Meteo, będzie zimniejsza o ok 1-2 stopnie. W dodatku taki ciepły dzień będzie tylko jeden – już w Wielką Niedzielę ma się zacząć ochładzać (10-13 stopni C), a w Wielki Poniedziałek już w ogóle ma wrócić zimno. 

W Lany Poniedziałek wracamy do kremu na zimę!

Po w miarę ciepłej niedzieli w poniedziałek temperatura spadnie gwałtownie nawet do 6-7 stopni C, a to znaczy, że niemowlę i dzieci do 3 lat nie powinny wychodzić z domu bez posmarowania buzi kremem na zimę. Według dermatologów temperatura powietrza niższa niż 7 stopni C może u najmłodszych dzieci wywołać... odmrożenia! To dlatego, że dziecięca skóra jest dużo cieńsza niż skóra dorosłego, a przez to – znacznie wrażliwsza na temperaturę.

Pamiętaj też, że nawet w cieplejsze dni niemowlęta nie powinny wychodzić z domu bez kremu "na każdą pogodę", który chroni m.in. przed wysuszeniem skóry od wiatru.
Redakcja poleca: Drzewko wielkanocne - ciekawa ozdoba wielkanocna
Zrobione przez dziecko ozdoby wielkanocne, nie są tak perfekcyjne jak te ze sklepu. Jednak dla całej rodziny są najpiękniejsze na świecie. A dziecko pęka z dumy, że jego małe dzieło jest dekoracją domu - bezcenne uczucie. Zaproś więc malucha do wspólnej zabawy i zróbcie razem wielkanocne drzewko.

Skoki temperatur to ryzyko przeziębienia

Gwałtowne ocieplenie (z piątku na sobotę), a potem gwałtowny spadek temperatur (z niedzieli na poniedziałek) mogą przynieść pierwszą wiosenną falę przeziebień. Zdaniem pediatrów wiosenny wzrost zachorowań u dzieci ma trzy główne przyczyny. Jedna wiąże się z pozimowym osłabieniem odporności. Druga: z niewłaściwym ubieraniem dzieci: zbyt lekko albo – częściej! – za ciepło. Wreszcie trzecia przyczyna już ściśle związana nie z pogodą, ale już właśnie ze Świętami: zabieranie dzieci w miejsca, gdzie jest dużo ludzi. Zarazki nie wiszą na drzewach, ale skaczą z człowieka na człowieka! – dlatego spacer wielkanocny (nawet w niezbyt ciepły dzień) będzie zdrowszy niż zabieranie malucha na tłoczną, wielkanocną święconkę.

Pamiętacie Wielkanoc w ubiegłym roku?

 

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj