Jak wygląda poród?
fot. Facebook

Jak wygląda poród? Przekonaj się sama!

Położna pokazała, co się dzieje z macicą podczas porodu w bardzo obrazowy sposób. Ten filmik robi w sieci furorę. Musisz go zobaczyć!
Dominika Bielas
Jak wygląda poród?
fot. Facebook
Poród to dla każdej przyszłej mamy niewiarygodne przeżycie, jednak wiele ciężarnych mimo licznych opisów w poradnikach, zdjęć, a nawet filmów, nie wie, co je czeka na sali porodowej. Nawet panie, które już rodziły, niekiedy są zaskoczone przebiegiem kolejnego porodu. Liz Chalmers, która jest położną, nakręciła krótki filmik, w którym pokazała, co tak naprawdę dzieje się z macicą, gdy kobieta zaczyna rodzić. Wbrew pozorom każdy poród ma dokładnie te same etapy.

Balonik i piłeczka

Liz pokazała poród tylko za pomocą dwóch rekwizytów. Wewnątrz balonika umieściła piłeczkę pingpongową, a następnie go nadmuchała. Na takim "ciążowym brzuszku" położna pokazała, co się dzieje, gdy zaczynają się skurcze przygotowujące macice do porodu. Ściskając balon po bokach, kobieta imitowała skurcze Braxtona Hicksa, a także pokazała, co się dzieje z szyjką macicy pod koniec ciąży.

Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka!

Tak właśnie wygląda poród

W kolejnym etapie "porodu" Liz zaczęła ściskać balon w górnej części, by pokazać, co się dzieje, gdy rozpoczynają się skurcze porodowe. Piłeczka zaczyna napierać na otwór tak samo, jak maluszek, a szyjka staje się coraz cieńsza. Położna wytłumaczyła, że to bardzo trudny moment dla każdej rodzącej. Kobieta jest już bardzo zmęczona, ale na szczęście już prawie koniec.
Koniecznie zobacz filmik przygotowany przez Liz:
Ten krótki filmik na Facebooku wyświetliło już ponad 10 mln osób. Trzeba przyznać, że w tak prosty sposób nikt jeszcze nie pokazał tak wiele. Z całą pewnością pomoże to wielu przyszłym mamom.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy