GRY
 
 

Baranki dzieciom - pokazy bajek dla dzieci w Kinie pod Baranami, 22.09, Kraków

Zapraszamy do Kina pod Baranami na Baranki dzieciom - pokazy bajek dla najmłodszych.

biedronka i tulipan, bajka
KOLOROWA ŁĄKA – zestaw bajek, ok. 38’
+ zajęcia florystyczne 
 
BIEDRONKA I TULIPAN
reż. Edward Wątor, Polska 1988, 9’
 
Biedronka zawiera przyjaźń z kolorowym tulipanem. W czasie suszy ratuje mu życie.
 
SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989, 10’
Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwolnią się z pułapki i trafiają do rąk konika polnego.
 
PAŹ KRÓLOWEJ
reż. Edward Wątor, Polska 1989, 9’
Biedronka, żuk i pasikonik spotykają gąsienicę, którą biorą za potwora. Z gąsienicy powstaje piękny motyl - paź królowej. Trójkę przyjaciół denerwuje jednak zarozumialstwo pazia królowej. Wolą towarzystwo małego, ale skromnego niebieskiego motyla.
 
SPADAJĄCE GWIAZDKI
reż. Edward Wątor, Polska 1990, 10’
 
Biedronka, żuk i konik polny czekają na wschód księżyca. Spadają gwiazdy. Przyjaciele pilnują odbicia gwiazdy w kałuży, ale zasypiają. Kiedy się budzą, nie ma ani kałuży, ani gwiazdy. Martwią się, że nie upilnowali gwiazdy. Nadciąga czarna chmura i zaczyna sypać śnieg. Spadają białe gwiazdy.
 
Zajęcia florystyczne prowadzone przez Anię Karlińską, absolwentkę Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantkę ogrodów, z zamiłowania florystkę i plastyczkę. Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będziemy poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać, jak są zbudowane. Ponadto zajęcia inspirują dzieci do poznawania świata przyrody.
 
BILETY: tylko 10 zł
 
Więcej informacji na: www.kinopodbaranami.pl oraz na portalu Facebook.
 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (1 ocena)

4.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj