GRY
 
 

Pokazy w Centrum Nauki Kopernik - 23-24.03, Warszawa

Zapraszamy na pokazy dla dzieci do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

centrum nauki kopernik, kopernik
WEEKEND WYSOKICH NAPIĘĆ W KOPERNIKU
 
23 marca otwieramy Teatr  Wysokich Napięć w Koperniku!  To zupełnie nowa przestrzeń, w której poprzez spektakularne pokazy będziemy tłumaczyć zjawiska związane z elektromagnetyzmem.
 
Przez cały weekend (23-24 marca) na zwiedzających Centrum Nauki Kopernik czeka moc dodatkowych atrakcji. Odkryj z nami różne oblicza elektryczności!
 
"ELEKTRONY W AKCJI"
 
Pokazy  w Teatrze Wysokich Napięć
 
start o godzinach: 10.15, 11.00, 11.45, 12.30,13.15,14.00,14.45,15.30,16.15,17.00,17.45,18.30
 
W ciągu pół godziny wydarzy się tak wiele! Zobaczysz pioruny, włosy staną Ci dęba i poznasz szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. Czy prąd płynie w kablach tak jak woda w rurach? Czym jest plazma? Na czym polega bezprzewodowe zasilanie? Jak silnie wieje wiatr jonowy?
Odpowiedzi na te pytania wydadzą Ci się oczywiste i opuścisz klatkę Faradaya pełen pozytywnej energii.
 
W rolach głównych wystąpią:
- generator Van De Graffa
Urządzenie, przy którym włosy stają dęba, wiatraki  się kręcą, a metalowe przedmioty poruszają.
 
- drabina Jakuba
Niby zwykłe dwa pręty, które podłączone do wysokiego napięcia pozwalają zobaczyć przemieszczający się łuk elektryczny.
 
- eksponaty plazmowe
Kule i rury plazmowe, w których można obserwować wyładowania elektryczne w gazach.
 
- transformator Tesli
Transformator wysokiego napięcia, wytwarzający bardzo widowiskowe wyładowania elektryczne długości kilkudziesięciu centymetrów. Dzięki niemu można "produkować" pioruny.
 
Wstęp na pokazy od 6 lat, tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można będzie odebrać w dniu imprezy w kasach CNK -- obowiązuje wyłącznie z ważnym biletem do CNK.
 
 
/Uwaga! Ze względu na możliwość zakłócenia pracy urządzeń medycznych (rozruszników serca, pomp insulinowych, aparatów słuchowych, itp.) osoby je posiadające nie powinny zwiedzać Teatru. Wstęp jest niewskazany dla kobiet w ciąży, a także dla ludzi chorych na epilepsję./
 
PRĄD WŚRÓD EKSPONATÓW
 
Wysokie napięcia zawładną całym Centrum Nauki Kopernik. Eksperymentując w galeriach znajdziesz specjalne stanowiska badawcze:
 
Elektryczny fryzjer
/(Agora, przy Wahadle Faucault)/
 
Bez suszarki, grzebienia, nawet bez dotyku, nasz fryzjer zrobi Ci niecodzienną fryzurę. Wystarczy, że położysz dłoń na czaszy  generatora Van de Graaffa. Bez obaw. Uczesanie jest bardzo nietrwałe.
 
Prąd z cytryny
(galeria Świat w ruchu)
 
Kwaśne owoce pobudzają nie tylko nasze kubki smakowe, ale także elektrody. Przekonasz się o tym, samodzielnie konstruując ogniwo Volty.**
 
Muzyka z przewodnika
(galeria Korzenie Cywilizacji)
 
Freqtric Drums -- grająca deseczka z Japonii rodem pozwoli nam stworzyć bardzo nietypową orkiestrę. Będziesz mógł zagrać na nosie...stojącej
obok osoby.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj