GRY
 
 

Baranki Dzieciom - pokazy filmów dla dzieci, 26.05, Kraków

Pokazy filmów dla dzieci w Krakowie w Kinie pod Baranami.

powrót boćków, kino pod baranami
MIĘDZY NAMI BOCIANAMI  – zestaw bajek I, ok. 44’
oraz Z MAMĄ W KINIE: zabawy masą solną
 
 
POWRÓT BOĆKÓW
reż. Bronisław Zeman, Polska 1997
Dwa bociany Wojtek i Matylda wracają wiosną do swojego domu w Bocianowie. Gubią jednak mapę i nie mogą trafić do celu. Spotykają gołębia pocztowego, który radzi im, aby dotarli na miejsce korzystając z usług poczty. Bociany zostają zapakowane do paczki, ale podróż w paczce jest nie do wytrzymania. Bociany uciekają. Trafiają do miasta i spędzają noc na miejskim kominie. Dym i miejski hałas powodują, że zdają się na własny instynkt i z jego pomocą postanawiają odnaleźć dom. Po drodze uwalniają jeszcze swojego znajomego gołębia pocztowego, którego uwięził jastrząb Kirkor.
 
NAS JEST WIĘCEJ
reż. Andrzej Flettner, Polska 1997
Wojtek i Matylda pilnują jaj i cieszą się, że wyklują się z nich małe bocianiątka. Tymczasem kukułka szuka odpowiedniego gniazda do podrzucenia swojego jajka i próbuje szczęścia u dzięcioła. Dzięcioł nie daje się jednak oszukać. Kukułka, korzystając z nieobecności Wojtka, wyrzuca więc z gniazda jajo bocianie i podrzuca swoje. Bociany spostrzegają brak jajka i Wojtek udaje się na jego poszukiwanie. Tymczasem wyrzucone jajko znajduje sroka, następnie trafia ono w posiadanie jastrzębia Kirkora. W końcu bocian odzyskuje utracone jajo. Z dużych jaj wykluwają się bociany, a z małego jajka wydostaje się pisklę kukułki. Wojtek z radością stwierdza: nas jest więcej!
 
 
Po seansie dzieci z mamami będą mogły wspólnie wziąć udział w warsztatach lepienia z masy solnej! 
 
Bilety TYLKO 10 zł
 
KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
 
Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami