GRY
 
 

Jak być niedoskonałą? Spróbuj tych sposobów!

Najlepiej zakochać się w sobie, czyli w tej niepowtarzalnej, ekscytującej, pięknej i mądrej kobiecie, którą widzisz w lustrze.

kobieta
fot. Fotolia
Być piękną, mądrą, szczupłą, bogatą, a do tego odnosić sukcesy zawodowe i cieszyć się partnerem, dziećmi oraz domem – to nieosiągalny ideał. Cóż, badania psychologiczne nieraz dowiodły, że osoby idealne i nieomylne nie cieszą się sympatią otoczenia. Znacznie łatwiej polubić kogoś, kto jest taki jak my, a więc czasem popełnia błędy, nieraz ma zły dzień i niekoniecznie mieści się w magiczny rozmiar 38.

Ciekawe, że faceci mają zwykle znacznie mniejszy problem z zaakceptowaniem własnych niedoskonałości niż my. Prawdopodobnie wynika to z wychowania. Rozkochane w synach matki przekonują ich od urodzenia, jacy są piękni, mądrzy i niezwykli, podczas gdy córki większość pochwał od otoczenia zbierają za grzeczność i... ładny wygląd. Międzynarodowe badania przeprowadzone przez kosmetyczną markę Dove są zaskakujące. Trzy czwarte Europejek ocenia swoją urodę jako zaledwie przeciętną, zaś niemal 90 proc. przynajmniej od czasu do czasu się odchudza (50 proc. jest na ustawicznej diecie!).

1. Nie przejmuj się wadami, podkreślaj atuty

Uwierz – nie ma ludzi idealnych. Modelki też mają kompleksy. Przekonane, że mają nie „taki” biust, kształt nosa czy uszu, poddają się kolejnym operacjom plastycznym. Żyją na rygorystycznej diecie i nie mogą sobie pozwolić na żadne grzeszki łakomstwa. Żeby dostać kontrakt, potrafią przez wiele dni pić tylko wodę. Na chudej dziewczynie ciuchy wyglądają lepiej – usprawiedliwiają się projektanci. Któregoś roku świat mody przeżył dwie tragedie – z wyczerpania organizmu zmarły dwie modelki – Luisel Ramos (przy wzroście 176 cm ważyła 50 kg) oraz Ana Carolina Reston (40 kg przy 174 cm wzrostu). Czy rzeczywiście te kobiety mają być dla nas wzorcem do naśladowania?
  • Nasza rada: Stań nago przed lustrem. Czy podoba ci się twoje ciało? Jeśli odpowiedziałaś „nie”, zrób listę swoich „mankamentów”. Co sądzisz o ustach, nosie, włosach, szyi? Jeśli denerwuje cię wałek na brzuszku czy kolor swoich włosów – zrób z tym porządek. Na to, czego zmienić nie możesz, popatrz z dystansem. Nie pozwól, aby inni dyktowali ci, co ma się tobie podobać. Zdecyduj, że lubisz swój wygląd i jesteś atrakcyjna. Nie namawiamy cię, byś zrezygnowała z diet, przestała depilować nogi i malować się. Walcz ze swoimi wadami, ale nie na śmierć i życie. Eksponuj swoje atuty – piękne oczy, błyszczące włosy, a nikt nie zwróci uwagi na twoje słabsze strony.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

2. Uwierz w moc uśmiechu

Uśmiechnij się! Patrzenie na szczęśliwą twarz sprawia, że sami czujemy się szczęśliwi. Badania przeprowadzone w USA pokazały, że osoby uśmiechające się są postrzegane jako bardziej szczere, miłe i dowcipne niż smutasy. Uśmiechnięty człowiek wydaje się nam bardziej towarzyski, a nawet bardziej kompetentny i inteligentny. Wydaje ci się, że mężczyźni kochają tylko piękne kobiety? Nic bardziej mylnego. Wśród zalet pożądanych przez panów jest lojalność, charakter i inteligencja. To jest to, czego faceci naprawdę od kobiet oczekują.

3. Porozpieszczaj się trochę

Przyjmuj z radością komplementy. Nie odmawiaj sobie drobnych przyjemności. Spodobała ci się sukienka na wystawie, ale zrezygnowałaś z zakupu, bo masz pilniejsze wydatki. Jesteś równie ważna jak twoi bliscy, więc tym razem spraw SOBIE radość. Po męczącym dniu zdrzemnij się albo idź na spacer – nawet jeśli powinnaś w tym czasie robić mnóstwo innych ważnych rzeczy. Prasowanie nie ucieknie, a ty zrobisz coś dla siebie i poczujesz się lepiej. Marzyłaś o tym, by pójść na kurs tańca? Po prostu zapisz się na tę salsę! – Skoro postanowiłaś kochać siebie i korzystać z życia, to twoi bliscy będą musieli nauczyć się czasem radzić sobie sami – twierdzi Wayne W. Dyer, znany psychiatra amerykański, autor książki „Pokochaj siebie” (wydawnictwo Jacek Santorski&Co).
  • Nasza rada: Odżywiaj się zdrowo, chodź na spacery. Nie odmawiaj sobie przyjemności. Zrób także sobie prezent... z udanego seksu. Twoja satysfakcja ze stosunku jest równie ważna jak zadowolenie partnera. Rzadko miewasz orgazmy? Zbadaj, co sprawia ci przyjemność, pieszcząc się sama. Kiedy jesteś z partnerem, zwolnij tempo i pokaż mu, co sprawia ci rozkosz. To będzie frajda także dla niego.

ZOBACZ TEŻ: Co każda mama powinna zrobić dla siebie przynajmniej raz w roku

Doładuj
Przeładuj