Pokój dziecięcy w neutralnych kolorach.
fot. Target Brands, Inc.

Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca? Nie tym razem!

Urządzanie pokoju dziecka to dla rodziców nie lada wyzwanie: jaki kolor wybrać? Sieć sklepów Target przełamuje stereotypy i wprowadza kolekcję mebli i akcesoriów neutralnych kolorystycznie.
Hanna Szczesiak
Pokój dziecięcy w neutralnych kolorach.
fot. Target Brands, Inc.
Pokój dziewczynki powinien być pokojem małej księżniczki: różowe ściany, różowy baldachim nad łóżkiem, na półkach lalki w pięknych, balowych sukniach. A co zrobić, jeśli dziewczynka od lalek woli dinozaury, a różowe ściany własnoręcznie zamalowuje kolorowymi kredkami? „Okazało się, że dziewczynki lubię rakiety i koszykówkę, a chłopcy kucyki” – mówi wiceprezes zarządu sieci sklepów Target. Sieć pod koniec lutego wprowadza do sprzedaży kolekcję mebli i akcesoriów dziecięcych, które nie przypisują dzieciom kolorów ze względu na ich płeć.

Skąd pomysł na taką kolekcję?

Pomysł stworzenia neutralnej kolorystycznie kolekcji pojawił się w trakcie jej kompletowania. Twórcy poprosili dzieci, aby wybrały przedmioty, które im się podobają i które chciałyby mieć w swoim pokoju. Widząc, że dziewczynki wybierają przedmioty, które wybrali też chłopcy, a chłopcy te, które wybrały dziewczynki, stało się oczywiste, że powielane stereotypy nie mają odzwierciedlenia w dziecięcej rzeczywistości. Dziewczynka może mieć na ścianie wieloryba, a chłopiec – pościel w kwiaty! Zobaczcie, jak wyglądają uniwersalne pokoje, w których mogą mieszkać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.


Taki kącik zabaw chciałby mieć każdy maluch! Niejednemu rodzicowi zdarzyłoby się przysnąć podczas wspólnego czytania książeczki...


W tym pokoju z pewnością mogłaby zamieszkać dziewczynka, która marzy o zgłębianiu tajemnic oceanów. Niebieski nie jest zarezerwowany wyłącznie dla chłopców!


Ten pokój to prawdziwy raj dla małych podróżników i miłośników biwaków. Na szczęście, te niedźwiedzie nie są groźne. ;)

Polecamy: Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca?

Odejście od różu dla dziewczynek i błękitu dla chłopców to świetny pomysł! Kilkulatek sam może zdecydować, jakie kolory i wzory mu się podobają – nie powinniśmy zabraniać mu wyrażania siebie. :) Jesteśmy ciekawe, czy wasze dzieci miały wpływ na to, jak wyglądają ich pokoiki? Czym sugerowałyście się przy wyborze koloru ścian i dodatków? A może zostanie przy podziale kolorów i zabawek dla dziewczynek i chłopców to lepsze rozwiązanie?
Redakcja poleca: Płeć dziecka: czy lekarz może się pomylić - film
Na jakiej podstawie ginekolog określa płeć dziecka i kiedy wynik badania USG w ciąży może być fałszywy?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy