pokój dziecięcy
fot. fotolia.com

Urządzamy pokój przedszkolaka

Gdy twoje dziecko skończyło 3 latka, czas na przemeblowanie pokoju. Żegnamy się z łóżeczkiem ze szczebelkami i przygotowujemy dziecku stoliczek. Zobacz, co jeszcze się zmienia w pokoju przedszkolaka!
pokój dziecięcy
fot. fotolia.com
Dziecko w ciągu 3 lat swojego życia zdążyło nagromadzić całkiem pokaźną kolekcję zabawek, książek, kapsli, kamyczków i arcyważnych kartek z rysunkami. Wydaje ci się, że w jego pokoju zaczyna już brakować miejsca na te wszystkie skarby?

Dla przedszkolaka: większe łóżko i inne mebelki

Może myślisz też o zmianie łóżeczka na większe i dokupieniu kilku niezbędnych rzeczy? To doskonały moment, by pomyśleć o przemeblowaniu, dzięki któremu dziecięcy pokój będzie spełniał oczekiwania małego lokatora. Bo te przecież zmieniają się wraz z wiekiem.

Kiedy dziecko rośnie, powiększa się jego pole zainteresowań, a co za tym idzie, obszar działania. Dziecku nie wystarczy już wtedy rozłożona mata czy dwie półeczki z zabawkami. Potrzebuje miejsca do wybudowania zamku z kloców, narysowania laurki dla mamy, przeczytania książeczki czy urządzenia małego przyjęcia dla kolegów z przedszkola.

Zanim jednak zabierzesz się za przemeblowanie pokoju swojego przedszkolaka, usiądź wygodnie i przejrzyj nasz przewodnik. Znajdziesz w nim m.in. pomysły na utrzymanie w ryzach dziecięcego królestwa, podpowiedzi na funkcjonalne mebelki czy propozycje oryginalnych dekoracji

Propozycje łóżeczek: 3 pomysły na bajkowe sny
Mebelki do przechowywania: 5 sposobów na porządek
Propozycje stoliczków: 2 niezbędne mebelki pomagające w nauce 
Propozycje gier dla przedszkolaka: 5 atrakcyjnych gier i zabawek dla przedszkolaka
Propozycje dekoracji ścian: 4 sposoby na wesołe ściany

Czytaj też: Łam zasady wychowawcze - to dobre dla dziecka!
Redakcja poleca: Janachowska i Pazura pokazują pokoje dzieci: zaskakujący dobór kolorów!
Niektóre gwiazdy skutecznie kreują trendy w wystroju dziecięcych pokoi. A my powoli przekonujemy się do nietypowych zestawień kolorystycznych, wybieramy poduszki z inicjałami dzieci i lampki w kształcie chmur. Zobacz, jak wyglądają pokoiki w domach Zosi Ślotały, Edyty Pazury i Izy Janachowskiej.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy