GRY
 
 

Polacy szczepią, czy nie szczepią dzieci? Znasz odpowiedź?

Nowe badania określają jak polscy rodzice podchodzą do tematu szczepionek. Zgadzacie się z nimi?

czy Polacy szczepią dzieci
fot. Fotolia
Naukowcy z ośmiu uniwersytetów postanowili przeprowadzić szeroko zakrojone badania w 67. państwach na świecie. Badacze z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Singapuru, zrobili ankietę i zapytali 65 tysięcy osób, o ich stosunek do szczepionek. 

Najwięcej osób, które mają wątpliwości odnośnie szczepień, mieszka we Francji oraz Bośni i Hercegowinie. W tych krajach wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionek ma około 30-40% badanych. 

W pozostałych państwach skala pozytywnego odbioru jest na dużo wyższym poziomie. W Polsce jest to prawie 88% badanych, którzy podpisują się pod twierdzeniem: „Ważne jest, żeby dziecko zostało zaszczepione”. Tylko 3% ankietowanych zdecydowanie odrzuca pomysł szczepienia dzieci.

Kolejne ważne pytanie zadane ankietowanym brzmiało: „Czy szczepionki są bezpieczne?”. Tutaj pozytywnych odpowiedzi było także bardzo dużo, aż 80 % osób uznało szczepionki za bezpieczne. W tej grupie było jednak więcej osób, które wyraziły swoje wątpliwości – 12 procent ma przekonanie, że szczepionki są niebezpieczne. 

Co ciekawe, osoby starsze powyżej 65.roku życia, były zdecydowanie bardziej zwolennikami szczepień, niż osoby młode.

Potwierdzacie, że te badania są prawdziwe? Jesteście za szczepieniami?

Zobacz koniecznie: Szczepionka 6 w 1. Dowiedz się wszystkiego odnośnie szczepionek skojarzonych!

źródło:rynekaptek.pl

"Poziom zaufania do szczepionek 2016: Wyniki badań w 67 krajach" (State of Vaccine Confidence: Global Insight Through a 67- Country Survey).
Redakcja poleca: Jak szczepionki są badane, zanim zostaną wprowadzone na rynek? [WIDEO]
Rodzice często obawiają się, że szczepionki są eksperymentem, a dopiero po latach okaże się, jakie naprawdę wywołały skutki. Dlatego zapytaliśmy prof. Ewę Augustynowicz, jak badane są szczepionki i czy odpowiadają za to tylko producenci?
Doładuj
Przeładuj