Handel dziećmi w internecie kwitnie
fot. Fotolia

Policja alarmuje: rodzice coraz częściej oddają dzieci przez internet!

"Jeśli szukasz kochającego domu dla dziecka i chcesz, żeby było szczęśliwe, to napisz" – policja alarmuje, że takie ogłoszenia są coraz częstsze!
Hanna Szczesiak
Handel dziećmi w internecie kwitnie
fot. Fotolia
Pisaliśmy o parze 19-latków, która postanowiła sprzedać 3-tygodniową córeczkę i za zarobione pieniądze kupić... iPhone'a. Policja alarmuje, że nielegalna adopcja dzieci staje się coraz częstszym zjawiskiem.

Oddanie dziecka przez internet jest nielegalne!

W internecie coraz częściej możemy znaleźć niepokojące ogłoszenia o chęci sprzedaży czy oddania dziecka. "Przekażemy z mężem dziecko, najlepiej dla rodziny w Niemczech, jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej, zainteresowanych proszę o kontakt" – cytuje jedno z ogłoszeń Dziennik Bałtycki. Choć w wielu przypadkach takie ogłoszenia mogą być niemądrym żartem, zdarza się, że rodzice naprawdę chcą oddać dziecko – wtedy muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi próby nielegalnej adopcji.

Czytaj także: Uwaga! Mamy sprzedają leki przez internet. To nielegalne!

"Nielegalna adopcja to przestępstwo, które często pozostaje też w zbiegu z innymi przestępstwami, np. fałszowaniem dokumentów, poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji urzędowej czy uprowadzeniem nieletniego" – tłumaczy nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

Joanna Bartoszewska, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zauważa, że nielegalna adopcja to coraz częstsze zjawisko, bo wiele osób chce przysposobić zdrowego niemowlaka, a w ośrodkach czekają dzieci starsze, chore lub rodzeństwa. Podkreśla, że "To bardzo instrumentalne traktowanie dzieci, złamanie przepisów, a brak weryfikacji potencjalnych rodziców adopcyjnych może doprowadzić do tragedii".
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Nie bój się reagować!

Jeśli zobaczysz niepokojące ogłoszenie, nie bój się powiadomić o tym policji!

Widziałyście podobne ogłoszenia w sieci? A może znacie osoby, które w ten sposób chciały adoptować dziecko?

Zobacz także: Rodzice sprzedali 3-tygodniowe niemowlę za iPhone'a

Źródło: dziennikbaltycki.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy