Handel dziećmi w internecie kwitnie
fot. Fotolia

Policja alarmuje: rodzice coraz częściej oddają dzieci przez internet!

"Jeśli szukasz kochającego domu dla dziecka i chcesz, żeby było szczęśliwe, to napisz" – policja alarmuje, że takie ogłoszenia są coraz częstsze!
Hanna Szczesiak
Handel dziećmi w internecie kwitnie
fot. Fotolia
Pisaliśmy o parze 19-latków, która postanowiła sprzedać 3-tygodniową córeczkę i za zarobione pieniądze kupić... iPhone'a. Policja alarmuje, że nielegalna adopcja dzieci staje się coraz częstszym zjawiskiem.

Oddanie dziecka przez internet jest nielegalne!

W internecie coraz częściej możemy znaleźć niepokojące ogłoszenia o chęci sprzedaży czy oddania dziecka. "Przekażemy z mężem dziecko, najlepiej dla rodziny w Niemczech, jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej, zainteresowanych proszę o kontakt" – cytuje jedno z ogłoszeń Dziennik Bałtycki. Choć w wielu przypadkach takie ogłoszenia mogą być niemądrym żartem, zdarza się, że rodzice naprawdę chcą oddać dziecko – wtedy muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi próby nielegalnej adopcji.

Czytaj także: Uwaga! Mamy sprzedają leki przez internet. To nielegalne!

"Nielegalna adopcja to przestępstwo, które często pozostaje też w zbiegu z innymi przestępstwami, np. fałszowaniem dokumentów, poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji urzędowej czy uprowadzeniem nieletniego" – tłumaczy nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

Joanna Bartoszewska, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zauważa, że nielegalna adopcja to coraz częstsze zjawisko, bo wiele osób chce przysposobić zdrowego niemowlaka, a w ośrodkach czekają dzieci starsze, chore lub rodzeństwa. Podkreśla, że "To bardzo instrumentalne traktowanie dzieci, złamanie przepisów, a brak weryfikacji potencjalnych rodziców adopcyjnych może doprowadzić do tragedii".
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

Nie bój się reagować!

Jeśli zobaczysz niepokojące ogłoszenie, nie bój się powiadomić o tym policji!

Widziałyście podobne ogłoszenia w sieci? A może znacie osoby, które w ten sposób chciały adoptować dziecko?

Zobacz także: Rodzice sprzedali 3-tygodniowe niemowlę za iPhone'a

Źródło: dziennikbaltycki.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy