Policja przesłuchała matkę chłopca zostawionego w oknie życia
fot. Fotolia

Będą zarzuty dla matki chłopca zostawionego w oknie życia? Już po przesłuchaniu

17-letnia matka chłopca zostawionego w ostrowskim oknie życia została przesłuchana. Dlaczego ją przesłuchano? Sprawdź, co na ten temat mówi policja!
Hanna Szczesiak
Policja przesłuchała matkę chłopca zostawionego w oknie życia
fot. Fotolia
W piątek, 3 lutego, w oknie życia ośrodka wychowawczego sióstr elżbietanek w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o zamiarze przesłuchania matki dziecka przez prokuraturę. Porzucony noworodek był zwinięty w ręcznik, nie miał odciętej pępowiny. Mimo wychłodzenia i trudności z oddychaniem, po przewiezieniu do szpitala jego stan się poprawił.

Po otrzymaniu zawiadomienia o porzuceniu chłopca policja i prokuratura zaczęły poszukiwania jego matki. Znaleziono ją w szpitalu. Policjanci ustalili, że matka dziecka ma 17 lat i ukrywała ciążę przed rodziną.

Poszukiwania matki pozostawionego noworodka i wszczęcie postępowania są całkowicie sprzeczne z ideą okna życia. Okna życia powinny gwarantować anonimowość i umożliwiać kobietom oddanie dziecka bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Chociaż matce chłopca nie zostaną postawione zarzuty, tłumaczenie funkcjonariuszy, że poszukiwania były podyktowane wyłącznie troską o jej zdrowie, nie są przekonujące.

Okna życia miały być ratunkiem dla niechcianych maluchów. Kobiety, które z różnych powodów rozważały oddanie dziecka, powinny czuć się bezpiecznie i komfortowo. Świadomość, że oddanie dziecka do okna życia może się wiązać z interwencją policji i przesłuchiwaniami będzie do tego zniechęcać Co stanie się z maluchami, których mamy nie chcą lub nie mogą ich wychowywać?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy policja powinna szukać matki porzuconego chłopca?

Czytaj także: Matka przyprowadziła do okna życia 1,5-roczne dziecko

Źródło: rp.pl
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy