Policja zabrała dziecko ze stołówki szkolnej. Jego rodzice nie płacili za posiłki
fot. Adobe Stock

Policja zabrała dziecko ze stołówki szkolnej. Jego rodzice nie płacili za posiłki

Siedmioletni chłopiec został wyprowadzony ze stołówki szkolnej, bo jego rodzice zalegali z płatnościami. Od dwóch lat nie opłacali posiłków syna.
Sylwia Arlak
Policja zabrała dziecko ze stołówki szkolnej. Jego rodzice nie płacili za posiłki
fot. Adobe Stock
Do zdarzenia doszło w Saint-Medard-de-Guizieres w zachodniej Francji. Policjanci wtargnęli do szkolnej stołówki na zlecenie merostwa i wyprowadzili z niej 7-letniego chłopca. Okazało się, że jego rodzice od 2019 roku zalegali z płatnościami za posiłki syna. Byli zadłużeni w gminie na 900 euro (to 400 nieopłaconych posiłków dziecka).

Ratusz się tłumaczy

Miejscowy rzecznik praw obywatelskich zapowiedział śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia. „Dzieci muszą być wykluczone z konfliktów między rodzicami a administracją” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka Claire Hedon.

Przedstawiciele ratusza tłumaczyli, że od dwóch lat probują wyegzekwować zadłużenie od rodziców dziecka. „Nigdy nie odpowiedziała przychylnie na nasze prośby o spotkanie w celu znalezienia rozwiązania ani na nasze prośby o zwrot kosztów” – mówiła w rozmowie z dziennikiem „Le Figaro” mer miasta Mireille Conte Jaubert. 

Dodała również, że „musiała podjąć ostateczne środki”. Podkreślała jednocześnie, że dziecko było zachwycone, gdy wsiadało do radiowozu, a działania merostwa miały stygmatyzować rodziców, a nie ich syna.

Przekonują was te wyjaśnienia?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy