Policjant uratował niemowlę
fot. Adobe Stock/screen Youtube

Włoszczowa: Policjant uratował życie niemowlaka, który przestał oddychać

Mama, której dziecko przestało oddychać, przybiegła po pomoc na komendę policji. Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjanta, mogłoby dojść do tragedii.
Joanna  Biegaj
Policjant uratował niemowlę
fot. Adobe Stock/screen Youtube
Kobieta z dzieckiem na rękach wbiegła do komendy policji. Jej dwumiesięczny synek przestał oddychać i tracił przytomność. Przerażona mama pobiegła po pomoc do policjantów. Dzięki szybkiej interwencji dyżurnego komendy maluch odzyskał oddech i funkcje życiowe.

Policjant uratował niemowlę

Policjant, który pełnił dyżur, udzielił pierwszej pomocy niemowlakowi. Do zdarzenia doszło w piątek po południu we Włoszczowie. 

„Na ratunek ruszył policjant, który pełnił dyżur. Udzielił niemowlakowi pierwszej pomocy przedmedycznej w budynku jednostki. Wziął dziecko od kobiety, pochylił je głową ku dołowi i klepiąc po plecach, odblokował jego drogi oddechowe. Szczęśliwie po chwili chłopiec zaczął oddychać” - powiedział sierżant sztabowy Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Następnie policjanci przewieźli niemowlaka i jego mamę do szpitala. Tam dzieckiem zaopiekowali się lekarze.


Źródło: tvn24.pl, YouTube/Polskie Radio Kielce

Zobacz także: 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy