Jak się leczy polipy w pochwie?

Podczas badań wykryto u ciebie polipy? Zastanawiasz się, czy w tej sytuacji czeka cię operacja? Sprawdź, co na temat usuwania polipów powiedział nam ginekolog położnik.
Joanna Karwat

Czy polipy w pochwie zawsze trzeba operować?

Niestety tak, polipy w pochwie muszą być usuwane podczas zabiegu chirurgicznego, ponieważ po ich wycięciu konieczne jest wykonanie badania histopatologicznego (oceni, czy nie mają charakteru nowotworowego).

Nie możesz zajść w ciążę? Zbadaj jajniki!

Redakcja poleca: Jak wypadło mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 w naszym teście? Sprawdź!
Badania nad składem mleka z piersi trwają od lat i stanowią inspirację do zmian w składzie mlek modyfikowanych dla niemowląt. W ręce mam oddaliśmy mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 i poprosiliśmy o jego przetestowanie. Dowiedz, się jak wypadł ten sprawdzian!

Co to jest polip?

Polip jest niewłaściwą tkanką mogącą wyrastać w różnych miejscach, m.in. w kanale szyjki macicy, pochwie, jamie macicy. Lekarz po stwierdzeniu obecności polipa kieruje pacjentkę do szpitala, gdzie usuwa się tkankę chirurgicznie. Najczęściej po 2 tyg. można odebrać wynik histopatologiczny, z którym bezwzględnie powinno się iść do lekarza. Na jego podstawie specjalista decyduje o ewentualnym dalszym leczeniu i okresowych kontrolach.

Jakie są przyczyny powstawania polipów?

Przyczyną powstawania polipów szyjki macicy jest zwykle stan zapalny, polipów trzonu macicy – zaburzenia hormonalne. Polipy są to zwykle łagodne.

konsultacja: ginekolog-położnik lek. med. Ewa Paszkiewicz, Klinika Zdrowia Kobiety i Leczenia Niepłodności INVICTA, www.invicta.pl

Dowiedz się, czy upławy mogą być groźne

Doładuj
Przeładuj