ciąża, brzuszek, kobieta, leżeć, kanapa, kominek
fot. Panthermedia

Polisa na czas ciąży - wykupić czy nie?

Ciąża to szczególny czas, który wiąże się z częstymi wizytami u lekarza i pobytem w szpitalu. Rozważasz zakup dodatkowej polisy zdrowotnej na czas ciąży. Sprawdź, co radzi ekspert.
ciąża, brzuszek, kobieta, leżeć, kanapa, kominek
fot. Panthermedia
Staramy się z mężem o dziecko. Czy mogę sobie wykupić na czas ciąży dodatkową polisę zdrowotną? Ala z Mławy

Warto zacząć od sprawdzenia, jakie świadczenia gwarantuje dotychczasowe ubezpieczenie – czy może Pani korzystać z nielimitowanych wizyt u ginekologa, niezbędnych badań i opieki podczas porodu. Jeśli nie, warto wykupić dodatkową polisę zdrowotną. Najlepiej zrobić to kilka miesięcy przed zajściem w ciążę, ponieważ większość ubezpieczeń ma okres karencji – czyli czas po zawarciu umowy, w którym kobiecie nie przysługują świadczenia (od 2 do 12 miesięcy).

Drugim rozwiązaniem może być rozszerzenie grupowego ubezpieczenia zdrowotnego, którym objęta jest Pani w miejscu pracy, o świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Decyzja w tej sprawie też powinna być podjęta z wyprzedzeniem. Polisy zdrowotne oferują różny zakres świadczeń, zależnie od zasobności klientów. Są pakiety związane z prowadzeniem ciąży, czyli nielimitowane wizyty u ginekologa, różne badania diagnostyczne, np. USG płodu, badania laboratoryjne. Ale także świadczenia dodatkowe np. obecność osoby towarzyszącej przy porodzie, pokój o podwyższonym standardzie oraz możliwość bezpłatnego znieczulenia do porodu.

Ubezpieczenia VIP obejmują opiekę medyczną nad przyszłą mamą i jej dzieckiem w całej Europie łącznie z pokryciem kosztów porodu w domu, zwrot wydatków za poród w następstwie leczenia bezpłodności i bezpłatne ubezpieczenia rodziców oraz nowo narodzonego dziecka, nawet do 9. roku życia. Warto wspólnie z partnerem przejrzeć oferty różnych towarzystw.

Ekspert: Marzena Bandurewicz, dyrektor ds. ubezpieczeń zdrowotnych Inter Partner Assistance SA.
Redakcja poleca: Niemowlę - indywidualista czy istota społeczna - film
Czy niemowlę od samego początku jest istotą społeczną czy raczej małym indywidualistą skupionym wyłącznie na swoich potrzebach? Na to pytanie odpowiada psycholog Marta Żysko-Pałuba.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy