fot. Fotolia.pl

Położna na medal – trwa ranking najlepszych położnych w Polsce

Jeśli podczas porodu w szpitalu trafiłaś na fantastyczną, empatyczną i fachową opiekę położnej zgłoś, albo zagłosuj na nią w rankingu najlepszych położnych w Polsce.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Trwa akcja społeczna pod hasłem „Położna na medal”.  Celem rankingu jest wyłonienie trzech najlepiej przez pacjentów ocenianych położnych w Polsce. Kryteria oceny położnej zostały przygotowane w oparciu o rekomendacje Konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego - Leokadii Jędrzejewskiej. Jak informują organizatorzy akcji celem kampanii jest również wzrost świadomości zarówno położnych, jak i pacjentek odnośnie  nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej.

Polecamy: Rewolucja na porodówce - nowe prawa mamy i dziecka

W konkursie na najlepszą położną w Polsce – Położną na medal – zostało oddanych już przeszło 30 tys. głosów i zgłoszonych przeszło 400 położnych.

Jeśli Twoja położna zachowała się tak, jak stanowią wytyczne poniżej, konieczne zgłoś ją do konkursu Położna na medal.Patronat merytoryczny nad Kampanią objęły: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, edukacjapacjenta.pl.
Głosować można do końca grudnia 2014 roku.
Więcej na temat akcji na stronie: www.poloznanamedal.pl

Czytaj także: Czy warto zaprzyjaźnić się z położną.
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy