Celnicy przechwycili podrobione zabawki
fot. Izba Celna Gdynia

Polscy celnicy przechwycili worek Mikołaja!

Ponad 20 tysięcy podrobionych zabawek zatrzymali celnicy!
Marta Kabulska
Celnicy przechwycili podrobione zabawki
fot. Izba Celna Gdynia
Rynek zalewają podrobione zabawki, które są znacznie tańsze od oryginałów, ale często również niebezpieczne dla dzieci. W dniu dzisiejszym celnicy z gdańskiego portu przechwycili kontener z Chin, w którym znajdowały się klocki, lalki, samochody, gry itp. W sumie w ręce celników trafiło 21,5 tys. sztuk zabawek z fałszywymi znakami towarowymi o łącznej wartości 600 tysięcy złotych!

Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował, że 163 kartony zabawek zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Polska nie była miejscem docelowym, do którego miały trafić podrobione zabawki (towar był zgłoszony do procedury tranzytu). Podrobione zabawki były łudząco podobne do oryginałów i posiadały zastrzeżone znaki towarowe. 

Czy chińskie zabawki miały być prezentami dla dzieci? Nie wiemy. Dobrze jednak, że produkty, których jakość i bezpieczeństwo jest wątpliwej jakości, nie trafią do dziecięcych rączek.

Zobacz też: Groźne zabawki dla dzieci. Chrońmy nasze maluchy!
 
Redakcja poleca: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film
Jaką kupić pierwszą grę planszową? Jak wybrać odpowiednią grę dla całej rodziny? Poznajcie najciekawsze gry dla dzieci, a wśród nich taka, która pachnie ogniem!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy