Vanessa napisała do królowej
fot. screen Facebook

Polska 12-latka z zespołem Downa napisała do królowej. I otrzymała odpowiedź!

Wanessa ma 12 lat, mieszka w Polsce, w Lipce, i jest artystką. Maluje wyjątkowe abstrakcyjne obrazy. Jeden z nich postanowiła sprezentować królowej Elżbiecie.
Ewa Janczak-Cwil
Vanessa napisała do królowej
fot. screen Facebook
Wanessa jest prawdziwą artystką. Los obdarował ją nie tylko dodatkowym chromosomem, który wywołał zespół Downa, ale i talentem. Dziewczynka miała już wernisaże, jeden z nich zatytułowany był „Malowane sercem”. Dziewczynka stosuje nietypowe techniki, np. nanosi farby na płótno za pomocą plastikowych kubeczków.

12-letnia Wanessa namalowała obraz dla królowej

Wanessa od dawna zafascynowana była dworem królewskim. Marzyła, aby móc na nim zagościć. Zdawała sobie jednak sprawę z tego, że to marzenie trudno będzie zrealizować. Dlatego wpadła na pewien pomysł, aby tam dotrzeć. Namalowała obraz, który postanowiła sprezentować królowej Elżbiecie. Z pomocą mamy i swojej wychowawczyni napisała list po angielsku, zapakowała go wraz z obrazem i wysłała królowej.

„Lubię udowadniać sobie, że niemożliwe nie istnieje. Że można zdobyć najwyższy szczyt, jak się tylko chce, bo marzenia są po to, aby je spełniać” – napisała w poście na FB:

Nieoczekiwany list

6 września w skrzynce na listy w domu Wanessy pojawił się list. Jego treść brzmi:
„Droga Wanesso, Jej wysokość Królowa życzy sobie, abym podziękowała Ci za Twój list, śliczne zdjęcie i piękny obraz, który przesłałaś jej w prezencie.

Chociaż Królowa nie mogła odpisać osobiście, wzruszona była tym, że chciałaś jej opowiedzieć nieco o swoim życiu w Polsce i docenia wysiłek, jaki włożyłaś w namalowanie obrazu zatytułowanego "Ziemia".

Mam Ci bardzo podziękować za poświęcenie czasu na napisanie listu i przekazać Ci najlepsze życzenia na przyszłość”.

Pod spodem widnieje podpis damy dworu królowej Elżbiety:Z pewnością to wielkie przeżycie dla Wanessy – w końcu nie każdy odważy się napisać do królowej, a jeszcze mniej osób otrzyma odpowiedź z dworu. Wanessie się to udało. Dwunastolatka udowadnia, nie tylko osobom z niepełnosprawnościami, że warto mieć marzenia i szukać sposobu na ich spełnienie.
 

Przeczytaj też:

Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy