pilne szkoły
fot. Adobe Stock

Z OSTATNIEJ CHWILI: Premier Morawiecki na kwarantannie!

Mateusz Morawiecki właśnie poinformował w swoich mediach społecznościowych o tym, że jest na kwarantannie. To już kolejny członek rządu po Przemysławie Czarnku, któremu pełnienie obowiązków utrudnia koronawirus.
Ewa Janczak-Cwil
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Premier napisał na Facebooku: „W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę’’. Jednocześnie uspokajał, że jego izolacja w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na pracę rządu. „Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami’’ – zapewnił i poinformował, że najbliższe posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się w formie zdalnej konferencji.

Apel premiera do rodaków

Po tym, jak przyszły minister edukacji Przemysław Czarnek złamał zasady bezpieczeństwa, odwiedzając swoją babcię w szpitalu, a członkowie rządu pokazywali się publicznie bez maseczek, Mateusz Morawiecki próbuje zatrzeć złe wrażenie, jakie zachowanie ludzi u władzy wywołało u Polaków. Zaapelował, aby przestrzegać zaleceń rządu i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa. „Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia’’ – powiedział.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Z kim zakażonym miał kontakt premier Morawiecki?

Jedyne co wiadomo, to że nie był to polityk. Rzecznik rządu, Piotr Mueller, na antenie TVN powiedział, że „jedna osoba, z którą kontakt miał premier, miała pozytywny test na obecność koronawirusa" i dodał: „Na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie ma informacji, by był zakażony. Osoby, z którymi miał kontakt, zostały poinformowane".

Przed chwilą pojawiła się informacja, że Mateusz Morawiecki został już poddany testowi na obecność koronawirusa. Wyników jeszcze nie ma.

Jak kontakt z zakażonymi zmienia zachowanie rządzących

Kwarantanna premiera wzbudza emocje. W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze na ten temat. Można w nich przeczytać, że premier Mateusz Morawiecki kontakt z osobą zakażoną mógł mieć już w piątek podczas Rady Ministrów, w której uczestniczył wcześniej zwolniony z odbywania kwarantanny Michał Dworczyk, który miał kontakt z zakażonym koronawirusem posłem Przemysławem Czarnkiem. Tego samego dnia podczas kongresu Polska Wielki Projekt, premier Mateusz Morawiecki pojawił się bez maseczki. Cztery dni później premier apeluje już o odpowiedzialność i noszenie maseczek.

Liczba nowych zakażeń dzisiaj do godz. 12:30 wyniosła 5068 osób, 421 chorych wymaga wsparcia respiratorów.

Sprawdź też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy