GRY
 
 

8 prostych sposobów, by pomagać potrzebującym dzieciom

Do końca kwietnia masz czas, by zdecydować, do kogo trafi 1% twojego podatku. Ale pomagać możesz przez cały rok, także bez pieniędzy. Wystarczy, że zaangażujesz w to serce. Zobacz jak to robić.

dzieci
fot. Panthermedia
Hasło, że liczy się każdy grosz, jest prawdziwe, ale równie prawdziwe jest inne hasło – że liczy się każda minuta, którą możesz poświęcić, by pomóc innym. Czasem to pierwsze rozwiązanie – paradoksalnie – bywa najłatwiejsze. Ponieważ aby nadać przelew, wystarczy, że połączysz się z bankiem za pośrednictwem internetu. Jednak pomagać można również w innej formie i nie zawsze musi się to wiązać jedynie z wydawaniem pieniędzy. Podpowiadamy kilka, nie zawsze oczywistych sposobów – dla mniej i bardziej zdeterminowanych.

1. Klikaj strony w internecie

Chodzi o specjalne strony typu „klikaj i pomagaj”. Wystarczy, że masz komputer z podłączeniem do sieci i jedną z takich stron ustawisz sobie jako startową, np. www.pajacyk.pl, www.marzenia.bphtfi.pl – to dwie polskie strony, które bezpośrednio dotyczą dzieci. W taką stronę można kliknąć raz dziennie. Kliknięcia są zliczane i każde generuje pewną kwotę, którą za odsłonięcie reklamy płaci sponsor. Uzbierane pieniądze są przekazywane na konkretny cel, np. Pajacyk finansuje dożywianie dzieci w szkołach.

Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

2. Honorowo oddaj krew

Czyli coś zdecydowanie cenniejszego niż pieniądze. Oddając krew, możesz nie tylko poprawić czyjeś zdrowie, ale także uratować komuś życie. Można to zrobić okazjonalnie, jednorazowo zgłaszając się np. w ramach zbiórki dla potrzebującej osoby, albo oddawać krew systematycznie. W każdym przypadku trzeba spełnić warunki – mieć skończone 18 lat, dobry stan zdrowia, przez ostatnie 12 miesięcy nie powinno się też przechodzić żadnych zabiegów, takich jak np. akupunktura, tatuaż, przekłucie uszu. W przypadku młodych mam od porodu musi minąć tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres karmienia piersią. Więcej informacji znajdziesz na www.krewniacy.pl lub www.honorowekrwiodawstwo.pl.

3. Zostań rodziną zaprzyjaźnioną

Dzieci, które są pod opieką domu dziecka, najbardziej liczą na to, że je w końcu ktoś zaadoptuje. Dla wielu jednak wielką radością jest poczucie, że jakaś rodzina lub osoba otacza je przyjacielską opieką i w ramach tej przyjaźni zaprasza na święta, weekendy, pamięta o urodzinach, imieninach, telefonuje, odwiedza. Rodzina zaprzyjaźniona (tak nazywa się ta forma kontaktu) wnosi w życie dziecka poczucie, że jest ktoś, na kogo może ono liczyć. Nie ma wobec niego żadnych zobowiązań prawnych, ale jest moralnie odpowiedzialna za nawiązanie więzi.

Polecamy: Pomaganie - jak nauczyć tego dziecko, by było wrażliwe?

Doładuj
Przeładuj