Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pomaga ojcom [WIDEO]

Konsultacje, grup terapeutyczno-wsparciowe – na to mogą liczyć w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę ojcowie, potrzebujący pomocy w swoim rodzicielstwie.

Zobacz inne z serii: Rola taty w życiu dziecka (3)

Temat roli ojca w życiu dziecka był jednym z przedmiotów dyskusji 11. Ogólnopolskiej Konferencji "Ostrożnie dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci" zorganizowanej w czerwcu przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bezpłatne konsultacje

Terapeuta Maciej Chodorek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę podkreślił, że ojcowie dzieci w wieku do 6 r.ż. mogą otrzymać w fundacji nieodpłatne konsultacje.

"Po takiej wstępnej konsultacji uznajemy wspólnie jaka forma pomocy będzie najlepsza" – poinformował. Jednym z proponowanych sposobów pomocy jest udział w weekendowych warsztatach "Być ojcem, być w związku, być sobą", prowadzonych przez Macieja Chodorka.

Grupy terapeutyczno-wsparciowe dla ojców

W fundacji można też skorzystać z grupy terapeutyczno-wsparciowej, polegającej na 10 spotkaniach, z których każde trwa 3 godziny.

- Jest to już głębsza forma pracy z ojcami, podczas której zajmujemy się także jego związkiem, jego relacjami z własnym ojcem, matką, analizujemy potrzeby dziecka – mówi terapeuta. Podkreślił, że wartością takiej pomocy jest to, że uczestniczą w niej także inni ojcowie, mający różne doświadczenia, dzięki czemu jest możliwość większej współpracy.

W fundacji jest także możliwość skorzystania z psychoterapii indywidualnej, która również jest nieodpłatna.

Waszym zdaniem, jaki jest najlepszy sposób na rozwiązywanie problemów wychowawczych związanych z wychowywaniem dziecka, jak i tych wynikających z relacji z partnerem? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wakacje

Alergia