malowana noc
fot. materiały prasowe

„Malowana Noc” w Centrum Zdrowia Dziecka już 3 grudnia

Czym jest "Malowana Noc" i dlaczego warto wesprzeć tę akcję?
malowana noc
fot. materiały prasowe
Specjalne warsztaty edukacyjno-artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka odbędą się w najbliższy czwartek, 3 grudnia br. „Malowana Noc”, bo taką nazwę nosi akcja, organizowana jest już po raz czwarty, przy zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Art Transfer, sponsorów oraz wszystkich tych, którym nieobca jest idea charytatywnej pomocy dzieciom. Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Akcję wspiera również Martyna Wojciechowska, która została ambasadorką „Malowanej Nocy”.

Pomaganie przez sztukę

 „Malowana noc” to jeden z kilkunastu projektów prowadzonych w ramach współpracy Centrum Zdrowia Dziecka z organizacjami pożytku publicznego w szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia. Są to zarówno akcje polegające na przygotowaniu podarunków i przekazaniu ich dzieciom, ale także występy, wspólne śpiewanie kolęd oraz inicjatywy osób prywatnych i samych pracowników szpitala. „Malowana Noc”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Art Transfer, stawia natomiast wyraźny akcent na działania edukacyjno-artystyczne.
 

– Nasze warsztaty to bardzo przemyślana edukacyjnie formuła, której celem jest nie tylko wypełnienie czasu dzieciom na oddziałach klinicznych szpitala, ale również przekazanie wartościowych treści, jakie niosą ze sobą teksty kultury. Czytamy fragmenty książki, dyskutujemy i zapoznajmy dzieci z  reprodukcjami dzieł sztuki, aby potem przejść do części praktycznej, czyli zajęć plastycznych - tłumaczy Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Art Transfer.
Redakcja poleca: Otwarcie Emostrefy w Centrum Zdrowia Dziecka – obejrzyj film
Wcześniak albo chore dziecko potrzebuje w szpitalu nie tylko leczenia, ale i bliskości rodziców. Emostrefa ułatwia kangurowanie wcześniaka, umożliwia rodzicom komfortowy odpoczynek i pozwala im na bliskość z dzieckiem. Zobacz, jak wygląda!

Wyjątkowe warsztaty dla małych pacjentów

3 grudnia br. wolontariusze Fundacji Art Transfer przeprowadzą specjalne warsztaty, na które składają się: rozmowa edukacyjna o wybranych dziełach sztuki, lektura fragmentów książki Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” oraz wykonanie pracy plastycznej związanej z niezwykłymi przygodami Alicji. Dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka organizatorzy „Malowanej Nocy” przygotowali także wiele innych atrakcji, m.in. spektakl Teatru 59 min. w reżyserii Jolanty Sikorskiej, fotobudkę do zdjęć polaroidowych oraz pokaz iluzjonisty.
 

- Akcja „Malowana Noc” wpisała się już na stałe w przedświąteczny kalendarz Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Spotkanie z pacjentami, wspólne malowanie i tworzenie oraz występy artystyczne, pozwalają bowiem na przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia dzieciom, które muszą przebywać w tym czasie na oddziałach klinicznych – mówi Joanna Komolka, rzecznik prasowy Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Tegoroczna edycja „Malowanej Nocy” odbywa się przy wsparciu wielu instytucji, mediów, firm i osób prywatnych. Inicjatywa otrzymała honorowy patronat Prezydenta m.st. Warszawy. Akcję wspiera również wizerunkowo Martyna Wojciechowska. Patronami medialnymi wydarzenia są m.in. Babyonline.pl i magazyn  "Mamo, to Ja".

Więcej informacji o akcji charytatywnej „Malowana Noc” na stronach:
https://www.facebook.com/malowananoc
http://malowananoc.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy