Pomylono kroplówki, zmarło dziecko
fot. fotolia

Fatalna pomyłka. Jedno niemowlę nie żyje, drugie walczy o życie

Dzieciom podano gaz rozweselający zamiast tlenu. Jak to możliwe, by dochodziło do tak tragicznych pomyłek?
Marta Kabulska
Pomylono kroplówki, zmarło dziecko
fot. fotolia
Tragiczne pomyłki doprowadziły do śmierci noworodka, drugi jest w stanie krytycznym. Dzieci zamiast tlenu otrzymały podtlenek azotu. Do zdarzeń doszło w czerwcu i lipcu tego roku w szpitalu Bankstown-Lidcombe w Sydney. Podobna tragiczna pomyłka miała miejsce w tym samym szpitalu rok wcześniej! 

- Bardzo żałuję, że te rodziny cierpią z powodu takiego strasznego błędu. Zrobimy wszystko, by was wesprzeć – oświadczył Jillian Skinner Minister Zdrowia Nowej Południowej Walii.

Szpital przechodził kontrole. Zdecydowano o zamknięciu jednej z sal operacyjnych, na której operowano dzieci. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny fatalnych pomyłek.  Wszystkie szpitale w regionie sprawdzają butle z gazami pod kątem prawidłowego sposobu ich zamontowania. 

Do podobnej tragedii doszło 2 tygodnie temu w Krakowie: Pielęgniarka pomyliła kroplówki. Zmarło 3-miesięczne dziecko.

Źródło: tvn.24
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy