Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
fot. Adobe Stock

Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: co zrobić na Dzień Chłopaka w szkole, upominki na Dzień Chłopaka

Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole nie muszą ograniczać się jedynie do wręczenia prezentów. Warto, by maluchy odczuły, że jest to naprawdę szczególny dzień. Podpowiadamy, co zrobić na Dzień Chłopaka w szkole, aby sprawić dzieciom wiele radości.
Joanna Biegaj
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
fot. Adobe Stock
30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Zazwyczaj w szkołach to wyjątkowy dzień, podczas którego chłopcy są obdarowywani prezentami, a także odbywają się specjalne gry i zabawy. Oto wybrane przez naszą redakcję pomysły na uczczenie Dnia Chłopaka w szkole.

Ciekawe pomysły na Dzień Chłopaka w szkole

Z pewnością wszyscy chłopcy w klasie będą szczęśliwi, jeśli nauczyciel zadba, aby Dzień Chłopaka nie był zwyczajnym dniem  jak każdy inny. 

Dzień Chłopaka – pomysły na urozmaicenie lekcji:
 • Poczęstunek – jeżeli szkoła oferuje taką możliwość, można z okazji Dnia Chłopaka przygotować poczęstunek dla całej klasy: napoje, ciasta, kanapki, owoce i inne przekąski. W przeciwnym razie dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie drobnych słodyczy dla każdego ucznia.
 • Dzień bez odpowiedzi – w Dniu Chłopaka uczniowie poczują się naprawdę wyjątkowo, gdy będą zwolnieni z odpowiedzi.
 • Brak sprawdzianów – to świetna opcja, gdy w szkole nie ma możliwości, by świętować Dzień Chłopaka z rozmachem. Brak sprawdzianów to wspaniały prezent dla całej klasy.
 • Karteczki z miłym słowem – każda koleżanka z klasy przygotowuje karteczkę, na której napiszę coś miłego jednemu z kolegów. Karteczki można położyć na ławce lub włożyć do piórnika w trakcie przerwy lekcyjnej. Pamiętajcie, by zadbać o to, aby każdy z chłopców otrzymał taką niespodziankę.
 • Quizy – mogą dotyczyć uczniów z klasy, np. ile dziewczynek w klasie ma jasne włosy, ilu chłopców z klasy chce zostać piłkarzem, etc. Quiz powinien samodzielnie ułożyć nauczyciel, który wie najwięcej o swoich uczniach.
 • Konkursy – dobrym pomysłem są konkursy dla chłopców, np. który chłopiec wymyśli najciekawsze i najzabawniejsze opowiadania, najlepiej zatańczy solo, najpiękniej uczesze wylosowaną przez siebie koleżankę. W jury oczywiście będą zasiadać koleżanki z klasy.
 • Gry i zabawy – Dzień Chłopaka może upłynąć w atmosferze gier i zabaw. Święto przypada na koniec września, czyli czas, gdy dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację, nie znają się jeszcze dobrze, doskonale sprawdzą się więc zabawy integracyjne.

Tanie prezenty na Dzień Chłopaka w szkole

Wielu rodziców i nauczycieli zastanawia się, co kupić na Dzień Chłopaka w szkole. Cena upominków na Dzień Chłopaka nie musi przyprawiać o zawrót głowy!

Jakie prezenty kupić, by były tanie i fajne? Oto nasze podpowiedzi:
 • T-shirt ze śmiesznym napisem – koszulka z zabawnym napisem na pewno będzie chętnie zakładana przez chłopców. 
 
 • Kubem z imieniem – podczas picia herbaty każdy z chłopców będzie miał w pamięci ten miły gest. Herbata z kubka z własnym imieniem z całą pewnością będzie smakowała jeszcze lepiej!
 
 • Kolorowe skarpetki – niech będą w śmieszne wzory tak, by chłopcy mieli sporo frajdy z ich noszenia.
 
 • Breloczek – dzięki niemu gubienie kluczy stanie się jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem z przeszłości. Taki breloczek można przyczepić również do plecaka. Będzie też wspaniałą ozdobą piórnika.
 
 • Budzik lub poduszka – to świetny pomysł na prezent dla chłopców, którzy notorycznie zasypiają na lekcje do szkoły. Będzie wesoło, a prezent z pewnością się przyda: budzik, by nie zasypiali do szkoły, a wygodna poduszka z ciekawym motywem sprawi, że ich sen stanie jeszcze bardziej komfortowy!
 
Ciekawą opcją jest również zakup jednego zbiorowego prezentu dla wszystkich chłopców, np. dobrej piłki do gry w kosza, która na stałe zamieszka w szkole, a chłopcy będą mogli z niej korzystać podczas przerw lub po lekcjach. Pamiętajcie, że prezent tak naprawdę jest tylko dodatkiem! Najważniejsza w tym dniu jest pamięć o chłopcach i miłe słowo.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy