Dzień z tatą – 5 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

Dziecko, któremu rodzice okazują zainteresowanie, czuje że jest kochane i rozumiane. Szczególne ważna w życiu młodego człowieka jest obecność taty. Dlatego relacje pomiędzy nim a pociechą powinny być jak najlepsze. Można je budować w różny sposób. Jak? Oto nasze propozycje na spędzenie czasu ojca z przedszkolakiem!
W oczach dziecka tata jest prawdziwym bohaterem. Zawsze obroni przed stworem spod łóżka, nauczy jeździć na rowerze, a gdy będzie trzeba – przytuli. Ty też należysz do superbohaterów? Zobacz, jak spędzić czas ze swoją pociechą, aby miała dzięki tobie jeszcze więcej radości!

1. Wycieczka nad jezioro

Piękna pogoda i pierwsze promienie słońca sprawiają, że w końcu chętnie wyruszamy na dłuższe i krótsze wycieczki po bliskiej i dalekiej okolicy. To przepis na udany dzień i oderwanie się od codziennego zgiełku miasta. Co powiecie na to, aby wybrać się nad wodę? Możecie zabrać ze sobą koc, karty do gry lub zestaw wędkarski. Taka wycieczka jest idealna zarówno dla osób mieszkających w dużych miastach (wystarczy wsiąść w samochód, by w ciągu kilku godzin znaleźć się z dala od ulicznego zgiełku), jak i osób, które na co dzień mieszkają blisko jezior czy lasów.

2. Wspólny biwak

Jeśli jeździłeś pod namiot jako dziecko, sam doskonale wiesz, jaka to frajda. Dla twojej pociechy taka wspólny wyjazd na biwak będzie zapewne ekscytującym przeżyciem. Ty z kolei zyskasz szansę, by wejść w świat dziecka i posłuchać, co ma ono do powiedzenia. Taka wyprawa to okazja do tego, by nauczyć swoją latorośl tych rzeczy, na które z reguły nie mamy czasu. Zanim wyruszycie do miejsca docelowego, musisz mieć wszystko z góry zaplanowane – chodzi o to, aby potem nie szukać długo miejsca na nocleg. Pamiętaj, że dziecko potrzebuje więcej czasu na odpoczynek i sen niż osoba dorosła.

3. Lokalne rozrywki

W weekend lub wolne popołudnie warto wyłączyć komputer, wyciszyć telefon i spędzić czas z dzieckiem. Można oczywiście zabrać dziecko na spacer albo wykorzystać jedną ze znanych nam z dzieciństwa zabaw, takich jak gra w piłkę, berka czy klasy. Można też zrobić coś innego, bo w dzisiejszych czasach możliwości spędzania czasu z pociechami są znacznie większe. Wystarczy poszperać chwilę w Internecie, by znaleźć ciekawą ofertę dla siebie i malucha. Możecie wybrać się razem do kina na film familijny albo do teatru. Również wiele muzeów i galerii przygotowuje specjalne wystawy dla rodzin z dziećmi. To nie tylko ciekawy sposób na spędzenie razem popołudnia czy weekendu, lecz także na zapoznanie malucha z życiem kulturalnym.

4. Granie w „planszówki”

Popularne gry planszowe odgrywają ważną rolę w rozwoju pociechy – uczą cierpliwości, myślenia strategicznego i pomagają kontrolować emocje. Tego rodzaju zabawa pozwala zdystansować się wobec porażek i przeżywać radość zwycięstwa w taki sposób, by nie pogrążać pokonanego przeciwnika w rozpaczy. Zaproponuj dziecku rzucanie kostką i przeskakiwanie pól. Jeżeli nie będzie czegoś rozumiało – wyjaśnij zasady, ale nie wytykaj błędów. Gdy w trakcie zabawy zgłodniejecie, sięgnijcie po pyszną przekąskę Kinder Mleczna Kanapka. Przygotowana jest ze składników najwyższej jakości. Nie zawiera konserwantów ani barwników. Chwila na przerwę i można grać dalej!

5. Nauka jazdy na rowerze

Opanowanie tak skomplikowanych czynności, jak jednoczesne pedałowanie i utrzymywanie równowagi to dla dziecka spore wyzwanie. Całe szczęście jest tata, który pomoże opanować trudną sztukę, jaką jest jazda na rowerze. Popularną metodą nauki jest stosowanie kija (np. drewnianego od szczotki) przymocowanego z tyłu roweru. Twoim zadaniem jest trzymać go za koniec – powstanie wówczas dźwignia uniemożliwiająca upadek. Możesz próbować puszczać kij na prostych odcinkach, pozwalając dziecku na samodzielną jazdę. Upewnij się jednak, że pociecha jest gotowa na taki krok. Z czasem uda się opanować jazdę na dwóch kółkach do perfekcji. A wy będziecie mogli cieszyć się waszym wspólnym sukcesem!

Materiał powstał przy współpracy z: Ferrero Polska Commercial
Doładuj
Przeładuj