Walentynki z dzieckiem
fot. Fotolia.com

Walentynki z dzieckiem - 4 pomysły (także na czas pandemii!)

Walentynki z dzieckiem to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jakie jest dla nas ważne. Wypróbuj nasze pomysły na uczczenie walentynek z dzieckiem i bawcie się dobrze, nawet pomimo obostrzeń z powodu pandemii.
Walentynki z dzieckiem
fot. Fotolia.com
Walentynki z dzieckiem mogą być bardzo przyjemnym świętem. Odkąd urodziło się wam dziecko, nie macie już tyle czasu dla siebie, co przed powiększeniem rodziny. I choć czasem można poprosić dziadków o pomoc i spędzić wieczór tylko we dwoje, obecność malucha w domu nie wyklucza miłego świętowania 14 lutego. Nasze pomysły na walentynki z dzieckiem są na to najlepszym dowodem!

Walentynki z dzieckiem - pomysły

Pomysł na walentynki z dzieckiem powinien być uniwersalny i sprawić przyjemność wszystkim - nie tylko maluchowi, ale także rodzicom. Wybierzcie coś, na co nie macie czasu na co dzień: długi spacer, wspólne gotowanie czy domowy seans z przekąskami i popcornem.

Wypad na miasto w walentynki

Niektórzy bojkotują walentynki, twierdząc, że miłość należy okazywać na co dzień, nie tylko od święta. Oczywiście, ale czy nie każda okazja jest dobra, żeby kochająca się rodzina spędziła trochę czasu razem? Chociaż pandemia zmieniła możliwości wyjścia na miasto, nie ma co nad tym ubolewać, bo w normalnych warunkach kina oraz restauracje byłyby tego dnia zatłoczone, a tłumy ludzi i hałas są dla maluchów męczące. Dlatego znacznie lepszym pomysłem będzie wspólny walentynkowy spacer do parku czy zielonej części miasta lub zjeżdżanie na sankach
Redakcja poleca: Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]
O to, czy obchodzimy Dzień Św. Walentego i jaki mamy stosunek do tego święta, zapytaliśmy przechodniów. W tym roku Dzień Zakochanych - 14 lutego - wypada w najbliższą środę.

Rodzinny obiad na walentynki

Skoro nie restauracja, to może bardziej wystawny obiad w domu? Wspólne gotowanie może być świetną zabawą. Jeśli macie w domu niemowlaka i jesteście zmęczeni gotowaniem, możecie zamówić coś do jedzenia (wspierając przy okazji cierpiącą w czasie pandemii lokalną gastronomię!) i cieszyć się swoim towarzystwem.
 
Dla starszego dziecka na pewno doskonałą zabawą będzie wspólne pieczenie słodkości. Jeśli brakuje wam pomysłów, zajrzyjcie do naszych przepisów kulinarnych i upieczcie kruche ciasteczka w kształcie serc albo muffinki. Udekorujcie je cukrowymi lub marcepanowymi serduszkami.

Kino domowe na walentynki

Praca, dom, gotowanie, sprzątanie, zakupy... Na pewno nie macie zbyt dużo czasu, by usiąść całą rodziną i obejrzeć jakiś film. Nie musi to być amerykańska komedia romantyczna, jeśli za nimi nie przepadacie. Jest przecież taki wybór doskonałych, zajmujących, zabawnych bajek i filmów o miłości, które zainteresują i dzieci, i dorosłych, że macie w czym wybierać.

Drobne walentynki dla bliskich

Nie muszą to być bogate prezenty – zróbcie dla siebie nawzajem drobne upominki. Przygotujcie kartki walentynkowe lub laurki, dajcie dziecku jakiś drobiazg: spinkę, bransoletkę, ciasteczka z serduszkiem. Nie zapomnijcie też o sobie! Walentynki to przecież przede wszystkim wasze święto.

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 3 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy