para, rodzina, dziecko, walentynki, serce
fot. © Syda Productions - Fotolia.com

Walentynki dla dzieci: 4 pomysły na spędzenie walentynek z dzieckiem

Walentynki dla dzieci są tak samo atrakcyjne, jak dla dorosłych. To dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jak jest dla nas ważne i jak je kochamy. Co warto zorganizować?
para, rodzina, dziecko, walentynki, serce
fot. © Syda Productions - Fotolia.com
Odkąd urodziło się dziecko, nie macie już tyle czasu dla siebie, co przed powiększeniem rodziny. Wieczorne kolacje i romantyczne kąpiele zastąpione zostały przez wieczorne kołysanki i kąpiele malucha. I choć czasem można poprosić dziadków o pomoc i spędzić wieczór tylko we dwoje, obecność malucha w domu nie wyklucza miłego świętowania.

1. Wspólny wypad z dziećmi na walentynki

Wiele osób bojkotuje Walentynki twierdząc, że miłość należy okazywać na co dzień, nie tylko od święta. Oczywiście, ale czy nie każda okazja jest dobra, żeby kochająca się rodzina spędziła trochę czasu razem? Tego dnia odradzamy wspólne wyjście do restauracji – wszędzie będzie tłok, a tłumy ludzi i hałas mogą zirytować i zmęczyć malucha. Znacznie lepszym pomysłem będzie wybrać się wspólnie na spacer za miasto, pójść do kina czy na lodowisko. Wybierzcie coś, co wszyscy lubicie robić i pamiętajcie zarezerwować wcześniej bilety. 

Zobacz też: Czy warto świętować Walentynki z dzieckiem?
Redakcja poleca: Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]
O to, czy obchodzimy Dzień Św. Walentego i jaki mamy stosunek do tego święta, zapytaliśmy przechodniów. W tym roku Dzień Zakochanych - 14 lutego - wypada w najbliższą środę.

2. Rodzinny obiad walentynkowy

Skoro nie restauracja, to może bardziej wystawny obiad w domu? Wspólne gotowanie może być świetną zabawą. Nie musicie siedzieć w kuchni godzinami – jeśli macie w domu niemowlaka i jesteście zmęczeni gotowaniem, możecie zamówić coś do jedzenia i porozmawiać ze sobą w spokoju.
 
Dla starszego dziecka na pewno doskonałą zabawą będzie wspólne pieczenie. Jeśli brakuje Wam pomysłów, zajrzyjcie do naszych przepisów kulinarnych i upieczcie kruche ciasteczka w kształcie serc albo muffinki. Udekorujcie je cukrowymi lub marcepanowymi serduszkami.

Zobacz też: Przepisy na Walentynkowe menu

3. Kino domowe z okazji walentynek

Praca, dom, gotowanie, sprzątanie, zakupy... Na pewno nie macie zbyt dużo czasu, by usiąść całą rodziną i obejrzeć jakiś film. Nie musi to być amerykańska komedia romantyczna, jeśli za nimi nie przepadacie. Jest przecież taki wybór doskonałych, zajmujących, zabawnych bajek o miłości, które zainteresują i dzieci, i dorosłych, że macie w czym wybierać.

4. Drobne upominki dla bliskich

Nie muszą to być bogate prezenty – zróbcie dla siebie nawzajem drobne upominki. Przygotujcie kartki walentynkowe lub laurki, dajcie dziecku jakiś drobiazg: spinkę, bransoletkę, ciasteczka z serduszkiem. Nie zapomnijcie też o sobie! Walentynki to przecież przede wszystkim wasze święto.

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 3 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy