GRY
 
 

4 pomysły na spędzenie Walentynek z dzieckiem

Choć 14 lutego to święto zakochanych, odkąd w waszym domu pojawiła się pociecha, liczba romantycznych wypadów, kolacji i wieczorów zmniejszyła się drastycznie. Nie oznacza to jednak, że powinniście odłożyć świętowanie Walentynek – sprawdźcie, jak możecie je spędzić razem z dzieckiem.

para, rodzina, dziecko, walentynki, serce
fot. © Syda Productions - Fotolia.com
Odkąd urodziło się dziecko, nie macie już tyle czasu dla siebie, co przed powiększeniem rodziny. Wieczorne kolacje i romantyczne kąpiele zastąpione zostały przez wieczorne kołysanki i kąpiele malucha. I choć czasem można poprosić dziadków o pomoc i spędzić wieczór tylko we dwoje, obecność malucha w domu nie wyklucza miłego świętowania.

Dlaczego warto świętować Walentynki z dzieckiem?

1. Wspólny wypad

Wiele osób bojkotuje Walentynki twierdząc, że miłość należy okazywać na co dzień, nie tylko od święta. Oczywiście, ale czy nie każda okazja jest dobra, żeby kochająca się rodzina spędziła trochę czasu razem? Tego dnia odradzamy wspólne wypady do restauracji – wszędzie będzie tłok, a tłumy ludzi i hałas mogą zirytować i zmęczyć malucha. Znacznie lepszym pomysłem będzie wybrać się wspólnie na spacer za miasto, pójść do kina czy na lodowisko. Wybierzcie coś, co wszyscy lubicie robić i pamiętajcie zarezerwować wcześniej bilety. 
Redakcja poleca: Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]
O to, czy obchodzimy Dzień Św. Walentego i jaki mamy stosunek do tego święta, zapytaliśmy przechodniów. W tym roku Dzień Zakochanych - 14 lutego - wypada w najbliższą środę.

2. Ugotujcie coś razem

Skoro nie restauracja, to może bardziej wystawny obiad w domu? Wspólne gotowanie może być świetną zabawą. 
 
Polecamy sprawdzić przepisy na Walentynkowe menu
 
Nie musicie siedzieć w kuchni godzinami – jeśli macie w domu niemowlaka i jesteście zmęczeni gotowaniem, możecie zamówić coś do jedzenia i porozmawiać ze sobą w spokoju.
 
Dla starszego dziecka na pewno doskonałą zabawą będzie wspólne pieczenie. Jeśli brakuje Wam pomysłów, zajrzyjcie do naszych przepisów kulinarnych i upieczcie kruche ciasteczka w kształcie serc albo muffinki. Udekorujcie je cukrowymi lub marcepanowymi serduszkami.

3. Kino domowe

Praca, dom, gotowanie, sprzątanie, zakupy... Na pewno nie macie zbyt dużo czasu, by usiąść całą rodziną i obejrzeć romantyczny film. Nie musi to być amerykańska komedia romantyczna, jeśli za nimi nie przepadacie (a nawet warto wybrać film pod kątem dziecka), jest taki wybór doskonałych, zajmujących, zabawnych bajek o miłości, które zainteresują i dzieci, i dorosłych, że macie w czym wybierać.

4. Przygotujcie sobie drobne upominki

Nie muszą to być bogate prezenty – zróbcie dla siebie nawzajem drobne upominki. Przygotujcie kartki lub laurki, dajcie dziecku jakiś drobiazg: spinkę, bransoletkę, ciasteczka z serduszkiem. Nie zapomnijcie też o sobie! Walentynki to przecież przede wszystkim wasze święto.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci