tabletki antykoncepcyjne
fot. Fotolia

GIF wycofuje z rynku tabletki antykoncepcyjne - sprawdź które

Stosowana przez tysiące Polek tabletka antykoncepcyjna zostaje wycofana z obrotu. Sprawdź, co jest powodem tej decyzji!
Małgorzata Malinowska
tabletki antykoncepcyjne
fot. Fotolia

Decyzją z dnia 3 kwietnia 2015 roku, Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymuje w obrocie i stosowaniu na terenie całego kraju, popularne tabletki antykoncepcyjne Azalia.
Decyzja dotyczy produktu Azalia (Desogestrelum) w postaci tabletek 75 mcg o numerze serii T49482E i terminie ważności: wrzesień 2016, których podmiotem odpowiedzialnym jest firma Gedeon Richter Plc., Węgry.

Powodem decyzji jest "konieczność przeprowadzenia postępowania w celu wyjaśnienia rozbieżności w zakresie parametru czystości chromatograficznej".

To już druga seria tych tabletek wycofywana w tym roku. Poprzednią serię tabletek, GIF wycofał w połowie lutego: seria T42697E, data ważności 2.2016, ponieważ nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji również w zakresie czystości chromatograficznej.

Tabletki Azalia są często przepisywane jako antykoncepcja hormonalna kobietom karmiącym piersią, ponieważ zawierają tylko jeden hormon progesteron. To również idealna antykoncepcja dla kobiet, które nie mogą przyjmować pigułek zawierających estrogen. Sprawdź, jaka jest najlepsza antykoncepcja dla karmiących mam.

Zobacz także: Wady i zalety antykoncepcji hormonalnej

Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy