GRY
 
 

GIF wycofuje z rynku tabletki antykoncepcyjne - sprawdź które

Stosowana przez tysiące Polek tabletka antykoncepcyjna zostaje wycofana z obrotu. Sprawdź, co jest powodem tej decyzji!

tabletki antykoncepcyjne
fot. Fotolia

Decyzją z dnia 3 kwietnia 2015 roku, Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymuje w obrocie i stosowaniu na terenie całego kraju, popularne tabletki antykoncepcyjne Azalia.
Decyzja dotyczy produktu Azalia (Desogestrelum) w postaci tabletek 75 mcg o numerze serii T49482E i terminie ważności: wrzesień 2016, których podmiotem odpowiedzialnym jest firma Gedeon Richter Plc., Węgry.

Powodem decyzji jest "konieczność przeprowadzenia postępowania w celu wyjaśnienia rozbieżności w zakresie parametru czystości chromatograficznej".

To już druga seria tych tabletek wycofywana w tym roku. Poprzednią serię tabletek, GIF wycofał w połowie lutego: seria T42697E, data ważności 2.2016, ponieważ nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji również w zakresie czystości chromatograficznej.

Tabletki Azalia są często przepisywane jako antykoncepcja hormonalna kobietom karmiącym piersią, ponieważ zawierają tylko jeden hormon progesteron. To również idealna antykoncepcja dla kobiet, które nie mogą przyjmować pigułek zawierających estrogen. Sprawdź, jaka jest najlepsza antykoncepcja dla karmiących mam.

Zobacz także: Wady i zalety antykoncepcji hormonalnej

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj