Popularny lek wycofany ze sprzedaży
fot. Fotolia/screen GIF

Popularny lek przeciwalergiczny wycofany z aptek!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży przeciwalergicznych kropli do oczu. Sprawdź, czy nie masz ich w domu!
Hanna Szczesiak
Popularny lek wycofany ze sprzedaży
fot. Fotolia/screen GIF
Główni Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu popularnego leku przeciwalergicznegokropli do oczu Polcrom.

Krople Polcrom wycofane ze sprzedaży

GIF wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży aż 35 serii roztworu do oczu Polcrom. Jak czytamy w decyzji inspektoratu: "Przyczyną wycofania przedmiotowego produktu leczniczego jest uzyskanie w próbach archiwalnych wyniku poza specyfikacją dla parametru wygląd i przezroczystość roztworu". Decyzję i wszystkie wycofane serie znajdziecie tutaj.

Polcrom to preparat stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) o działaniu przeciwalergicznym. Wskazaniem do stosowania preparatu jest alergiczne zapalenie spojówek i rogówki (w tym wiosenne i sezonowe).

Wiosna to czas, kiedy wielu małych (i dużych!) alergików musi stosować leki przeciwalergiczne zmniejszające dokuczliwe objawy alergii. Jeśli stosujecie krople do oczu Polcrom, sprawdźcie, czy wasze opakowanie nie należy do jednej z wycofanych serii!

Zobacz także: Źródło: gif.gov.pl
Redakcja poleca: Co pyli w czerwcu 2020? Lista traw, zbóż i innych alergizujących roślin [WIDEO]
Czerwiec jest miesiącem, w którym pylą przede wszystkim trawy oraz pokrzywa, szczaw czy komosa. Alergia na pyłki jest szczególnie uciążliwa i może zepsuć niejeden wiosenny spacer. Jeśli twoje dziecko ma wodnisty katar, suchy kaszel i swędzą je oczy, to mogą być objawy alergii wziewnej. Sprawdź, co pyli w czerwcu i nie daj się zaskoczyć!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy