marko
fot. Marko

ABC karmienia butelką

Czasami bywa tak, że mama nie jest w stanie podać dziecku pokarmu prosto piersi. Planujesz karmić butelką? Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat i jakie akcesoria ci się przydadzą.
marko
fot. Marko
Karmienie piersią to wspaniałe doświadczenie i zarazem najlepsza rzecz, jaką możesz podarować swojemu maluszkowi. Bywa jednak, że istnieje konieczność odciągania pokarmu. Na przykład wtedy, gdy musisz wrócić do pracy lub kiedy masz problemy z laktacją. Wydaje ci się, że karmienie butelką jest skomplikowane i czasochłonne? Mając w głowie ułożony plan oraz odpowiednie akcesoria pod ręką, z pewnością poczujesz się pewniej. A oto nasze rady:

Znajdź butelkę, którą pokocha twoje dziecko

Do tej pory dziecko piło z piersi, dlatego najlepszą opcją jest znalezienie butelki, która będzie ją przypominać kształtem. Nanobébé to pierwsza butelka do karmienia niemowląt zaprojektowana specjalnie, by zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku mamy. Dzięki unikalnej geometrii mleko równomiernie wypełnia wnętrze butelki, co pozwala na 2-3 razy szybsze ogrzanie oraz schłodzenie pokarmu. Skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii oraz pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Równocześnie zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Nowatorski design produktu przypominający kształt piersi pozwala dziecku utrzymać butelkę oraz samodzielnie spożywać pokarm o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych butelek.

Używaj tylko czystych butelek

Zanim przyrządzisz dziecku mleko upewnij się, że butelka jest czysta i sucha. Wiele mam wyparza je w tradycyjny sposób – zanurzając we wrzącej wodzie i czekając, aż wszystko ostygnie. Niestety taki sposób czyszczenia nie daje stuprocentowej gwarancji, że wszystkie bakterie zostaną usunięte. Dlatego o wiele lepiej jest użyć mikrofalowego sterylizatora parowego, dzięki któremu akcesoria do karmienia zawsze będą bezpieczne i wolne od zarazków. Eliminuje on bowiem 99,9% bakterii, w ciągu zaledwie czterech minut, a przy zamkniętej pokrywie jego zawartość pozostaje sterylna przez 24 godziny. Dzięki temu możesz sterylizować butelki przed snem i budzić się rano mając pewność, że są gotowe do użycia. To rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić czas i energię.

Zawsze miej w domu kilka butelek

Jeżeli często odciągasz pokarm, jedna butelka w domu to zdecydowanie za mało. W przeciwnym razie musiałabyś co chwilę je wyparzać, aby zachować czystość. Dlatego warto mieć w domu więcej niż jedną sztukę. Konstrukcja butelek Nanobébé pozwala na łatwe układanie ich jedna na drugiej – w stos, co pomaga zaoszczędzić miejsce w lodówce lub zamrażarce oraz śledzić kolejność naprzemiennego odciągania mleka. W zestawie zawarty jest także adapter, dzięki któremu możesz pompować mleko bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywać je w zamrażarce lub lodówce.

Przechowaj resztę pokarmu w zamrażarce

Jeżeli z jakichś powodów odciągnęłaś za dużo pokarmu, nie wyrzucaj go. Mleko mamy jest na wagę złota – zawiera bowiem mnóstwo cennych witamin i składników odżywczych, które wspierają między innymi odporność maluszka. Wykorzystaj specjalne torebki do przechowywania pokarmu. Możesz trzymać w nich mleko w płytkiej warstwie – tym samym schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Na opakowaniu znajduje się specjalne miejsce na wpisanie daty, objętości, czasu oraz imienia. Torebki do przechowywania mleka kobiecego Nanobébé są trwałe, szczelne i odporne na rozrywanie. Mają podwójny zamek, taki jak w torebkach strunowych. Ponadto precyzyjnie mierzą ilość mleka, są wolne są od BPA oraz ftalanów i zajmują mało miejsca.Jeżeli do tej pory sądziłaś, że karmienie butelką wymaga wiele czasu i energii, akcesoria Nanobébé sprawią, że będzie to o wiele łatwiejsze. Jest jeszcze jedna zaleta tych produktów – wyróżnia je modna kolorystyka i stylowy design, które wprost zachęcają do tego, aby ich użyć. Nie tylko ułatwią ci karmienie maluszka, ale będą też pasowały do twojej kuchni! 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat karmienia? Zajrzyj tu: Nanobébé

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy