GRY
 
 

Poranek literacki z babcią

21.01.2012r., godz.11.00 Księgarnia z Bajki zaprasza dziadków z wnukami na spotkanie.

logo, Księgarnia z Bajki
Poranek literacki z babcią Joanną i dziadkiem Waldemarem . Literackich wyobrażeń domufochy_fortunt w literaturze polskiej jest wiele ale ten, który stworzył Grzegorz Kasdepke zachwyca od pierwszego rozdziału. Oto znani nam z innych powieści tegoż autora bliźniacy z zainteresowaniem obserwują zakochaną babcię i admirującego ją pana Waldemara. Szczęśliwe małżeństwo dziadków stawiają w opozycji do "jęczącego" i "smęcącego" związku rodziców. Ich bystre obserwacje i karykaturalne zestawienia dwojga małżeństw dostarczają czytelnikom wielu radości a rodzicom literackich bohaterów materiału do refleksji. Większość pomysłów dziarskiego dziadka zaskakuje nie tyko Kubę i Bubę ale także jego żonę, babcię Joasię. Pan Waldemar ma czas i ochotę na wszystko. Powtarza z wnukami ortografię i gramatykę. Matematyka nie ma przed nim żadnych tajemnic. Na wiele sposobów codziennie adoruje swoją świeżo poślubioną żonę. Wreszcie postanawia otworzyć własny biznes! Ma upodobanie do archaizmów dlatego dzieci poznają dawno zapomniane a tak pięknie brzmiące w mowie polskiej słowa jak: adorować, admirować, obcować...

Zapraszamy wnuki z Babciami i Dziadkami do domu Kuby i Buby, w którym jest tyle radości i miłości. Na pewno się czegoś ważnego się nauczymy.

Os.Przyjaźni 125
Wstęp wolny

Dom Kultury "Bajka" Wichrowe Wzgórze 124
więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj