GRY
 
 

Poranek literacki z bajkami

23.06.2012r., godz.11.00 Księgarnia z Bajki zaprasza na Poranek literacki z bajkami opowiedzianymi przez Pan Bianchi, narratora Bajek przez telefon.

Księgarnia z Bajki
Książka „Bajki przez telefon” jest owocem wyobraźni troskliwego taty, który co wieczór dzwonił do swojej córki i opowiadał jej jedną króciutką historię. Za sprawą mistrzowskiego pióra Gianni Rodari – historie te powierzono nam, czytelnikom.To jedna z tych książek, po których przeczytaniu, nasz świat na zawsze się zmieni. W książce znajdziemy 70 bajek i bajeczek tak różnych i zaskakujących, że nie sposób, nie znaleźć chociaż kilku, które uznamy za napisane specjalnie dla „nas”.

Okoliczności sprawiają, że muszą one być bardzo krótkie: akwizytora nie stać na długie telefonowanie. Dzięki temu powstają piękne bajkowe miniatury: melancholijna opowieść Stara ciotka Ada, magiczny Dom z lodów, zabawna Mysz, która zjadała koty i wiele, wiele innych.Rodari po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem literatury dla dzieci. A dzięki jego bajkom każdy ojciec może się stać mistrzem w opowiadaniu dobranocek.

Szczególną wartość edycji stanowi tłumaczenie autorstwa Ewy Nicewicz, a także nastrojowe, magiczne ilustracje Katarzyny Bajerowicz.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.Impreza jest realizowana we współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Os.Przyjaźni 125.

Wstęp wolny.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj