GRY
 
 

Poranek literacki z księżniczką

10.03.2012r.,godz.11.00 Księgarnia z Bajki zaprasza dzieci na Poranek literacki z księżniczką.

Księgarnia z Bajki
Poranek literacki z księżniczką, która mieszka w każdej z nas.
Gdy dziewczynka przychodzi na świat, dziewięć niebiańskich księżniczek udziela jej swych błogosławieństw, które są jednocześnie nieuchwytnymi darami Dary te to przymioty, jakie każda mądra kobieta może posiadać: zdrowie, piękno, cierpliwość, prawdomówność, czyste serce, radość, dobroć, wdzięk i wytrwałość. To cechy, które każda dziewczynka otrzymuje w dniu narodzin, ale tylko od niej zależy, czy i jak je wykorzysta. To jest także to, co matka przekazuje swojej córce, wszak sama kiedyś je otrzymała. Każda z księżniczek pochodzi z innej części świata i reprezentuje inny aspekt natury. Jest więc córka śniegu, wiatru, deszczu, gór, gwiazd, sawanny, ptaków, drzew, trzcin...
Każda obdarza nowonarodzoną tym, co ma najcenniejsze. Dopiero wszystkie dary razem dopełniają istoty kobiecości.

Książka ta jest powrotem do pierwotnej mądrości i siły Kobiety. Jest przypomnieniem, jaki ogromny potencjał nosi w sobie żeńska część człowieczeństwa. Jest sięgnięciem po dawne mity, legendy i baśnie. Jest czerpaniem inspiracji i motywów z wielu kultur. Jest przesłaniem mówiącym o tym, że Człowieka od Natury nie da się oddzielić; że każda z nas jest Jej częścią, a Natura jest jednocześnie częścią nas. To książka o tej, którą Clarissa Pinkola Estés nazywa Dziką Kobietą.

Zapraszam wszystkie Księżniczki i także Księciów bo i w nich znajduje się żeński aspekt natury.

Wstęp wolny.

Os. Przyjaźni125
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj