GRY
 
 

Poranek literacki ze Sznurkową historią

27.10.2012r., godz.11.00 Księgarnia z Bajki zaprasza dzieci na Poranek literacki ze "Sznurkową historią", z kłębkiem zwykłego, szarego sznurka do pakowania, który bardzo chciał być wybrany.

Księgarnia z Bajki
Długo leżał w sklepie wśród kolorowych artykułów biurowych i nabrał już przekonany, że pozostanie tu na zawsze. Pewnego dnia do sklepu weszła mała dziewczynka. Bardzo ucieszył się na jej widok. Wszystkie przedmioty doskonale wiedziały, że wraz z dziećmi wchodzi do sklepu Przygoda. Każdy chciał być wybrany. "Mazaki prężyły pierś, zeszyty stawały się jeszcze bielsze a farbki nabierały jeszcze intensywniejszych barw." Dziewczynka kupiła sznurek. Obwiązała nim paczkę, którą wysłała do dziadka, do Dalekiego Kraju. Sznurek odbył długą podróż. Poznał wielu nowych przyjaciół. Zwinięty w kłębek wylądował w szufladzie pełnej zużytych i uszkodzonych przedmiotów. Pomyślał, że to już jego kres. W letni dzień do dziadka przyjechała dziewczynka i wszystkie rzeczy z szuflady rozpoczęły nowe życie.Sznurek był szczęśliwy, był potrzebny! Ileż radości w życie przedmiotów i ludzi wnoszą dzieci?!

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Os.Przyjaźni 125

Wstęp wolny!
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj