Poranki dla dzieci w kinie Alchemia

Jeśli chcesz twórczo i barwnie spędzić te być może pochmurne lutowe dni - zapraszamy Ciebie i twoje dziecko na wyjątkowe spotkanie z cyklu MALOWANIE NA EKRANIE w Kinie Alchemia.
Zbliżają się ferie – wymarzony czas dla wszystkich maluchów! Jeśli chcesz twórczo i barwnie spędzić te być może pochmurne lutowe dni - zapraszamy Ciebie i twoje dziecko na wyjątkowe spotkanie z cyklu MALOWANIE NA EKRANIE w Kinie Alchemia. Już w pierwszą niedzielę ferii - 13 lutego zapraszamy na pokaz klasycznych polskich filmów animowanych z serii Zaczarowany Ołówek.

Po filmach odbędą się warsztaty plastyczne prowadzone przez doświadczonych animatorów. Chwyć więc zaczarowany ołówek i dołącz do świata baśni, barw i kolorów w najbliższą niedzielę!

Do wygrania liczne nagrody książkowe, w tym WIELKA KSIĘGA MUMINKÓW, ufundowana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Serdeczne zapraszamy!

UWAGA!!!
MAŁY KARNAWAŁ W ALCHEMII – od 16 stycznia do końca trwania karnawału super promocja dla dzieci – „Za kogo byś się przebrał na bal karnawałowy - narysuj, namaluj lub stwórz w dowolnej technice i przynieś  projekt na Poranki w Alchemii”. Każde dziecko, które przyniesie swój projekt dostaje bilet za 4,99 PLN!

PORANKI FILMOWE W KINIE ALCHEMIA

13.02 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) godz.11:00, bilet: 15 PLN
13.02.2011 „Malowanki w Alchemii”: CHWYĆ ZACZAROWANY OŁÓWEK!
Prowadząca: Basia Żach

Zaczarowany Ołówek
Bajka o przygodach jasnowłosego chłopca i jego pieska. Młody bohater zostaje obdarowany przez krasnoludka zaczarowanym ołówkiem, dzięki któremu narysowane przedmioty materializują się i często okazują się pomocne w czasie niezliczonych wędrówek bajkowych przyjaciół.
Błękitno czerwoni (9 ')
Orzeszki na zimę – reż. Pilczewski Andrzej, 1970 (8')
Katastrofa w górach (9')

Następne spotkanie z cyklu Poranki dla dzieci odbędzie się w kolejną niedzielę, 20 lutego o godz. 11. Tym razem zaprosimy na CZYTANKI w Alchemii. Obejrzymy Bajki i Baśnie Polskie: O królewnie zaklętej w Żabie i Zaczarowane Pantofelki. Po projekcji prezentacja książki „Słoneczne Jajo” ufundowanej przez Wydawnictwo Zakamarki.

20.02.2011 „Czytanki w Alchemii”: Bajki i baśnie polskie
Prowadząca: NATALIA BIENIEK

Zakamarki – prezentacja slajdów, ilustracji z książek
Czytanie i nagrody: SŁONECZNE JAJO (Zakamarki)

1. O KRÓLEWNIE ZAKLĘTEJ W ŻABIE – rez. Ewa Jabłońska, 2005, (13’)
W pewnym królestwie, Król Sędziwy postanawia oddać koronę jednemu z trzech synów. Nie może się zdecydować jednak któremu, wiec pyta o rade senatorów. Ci wpadają na pomysł, aby królewiczów ożenić i przekazać koronę temu, którego żona będzie najlepsza. Oczywiście każdy z senatorów, ma na myśli swoją córkę. Wybucha kłótnia. Król prosi o radę Astrologa. Ten każe Królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie strzała upadnie. Królewicz pełen nadziei wyrusza na poszukiwanie ukochanej.

2. ZACZAROWANE PANTOFELKI – reż. Aniela Lubieniecka, 2005, (13’)
Mela jest córką ubogiego szewca. Pewnego dnia, zachwycona czerwonymi pantofelkami w sklepie, żąda od ojca, aby jej te pantofelki kupił. Nie chce słuchać, gdy ojciec tłumaczy, że nie ma pieniędzy. W nocy, szewc postanawia zrobić Meli takie same buty, jakie stoją na wystawie. Widzi to Księżyc i nadaje bucikom czarodziejską moc.


27.02.2011 „Angielskie poranki”
Prowadząca: NATALIA BIENIEK


Czytane i na nagrody: NASZA KSIĘGARNIA „ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE ZWIERCIADŁA”
Film w angielskiej wersji językowej z pomocniczymi napisami w języku polskim.

WALLACE & GROMIT: "Wyprawa na księżyc" – reż. Nick Parker, UK, 1989. 23 min.
Wallace to człowiek po pięćdziesiątce z nadwagą, nieśmiały, trochę ekscentryczny, ale zabawny i gadatliwy wynalazca. Gromit to uroczy piesek obdarzony ogromnym intelektem i nie rzadko krytycznie nastawiony do swojego właściciela. Gdy w domu Wallace’a i Gromita brakuje sera, Wallace postanawia udać się na wakacje tam, gdzie jest tego smakołyku pod dostatkiem. Ponieważ jak wiadomo księżyc zrobiony jest z sera, Wallace własnoręcznie - choć nie bez pomocy Gromita - konstruuje rakietę, by uzupełnić zapasy tego smakołyku

6.03 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) godz.11:00, bilet: 15 PLN
06.03.2011 „Malowanki w Alchemii” CHWYĆ ZACZAROWANY OŁÓWEK!
Prowadząca: Olga Ślepowrońska

Zaczarowany ołówek
Bajka o przygodach jasnowłosego chłopca i jego pieska. Młody bohater zostaje obdarowany przez krasnoludka zaczarowanym ołówkiem, dzięki któremu narysowane przedmioty materializują się i często okazują się pomocne w czasie niezliczonych wędrówek bajkowych przyjaciół.

Dwa do zera – rez. Szymczak Ryszard, 1975 (9')
Kajtek – reż. Pilczewski Andrzej, 1966, (9')
Alarm w ZOO - reż. Czernelecki Zbigniew, 1964 – 1977 (9')

Następne spotkanie z cyklu Poranki dla dzieci odbędzie się w kolejną niedzielę, 13 marca o godz. 11. Tym razem zaprosimy na CZYTANKI w Alchemii. Obejrzymy klasyczne polskie bajki z serii „Pomysłowy Dobromir”. Po projekcji wszystkie dzieci zapraszamy na prezentację książki „Ach, ten Emil” wydawnictwa Zakamarki. Jak zawsze liczne nagrody książkowe!

PATRONI MEDIALNI: Qlturka.pl, miastodzieci.pl, babyonline.pl, Radio Wawa.
SPONSORZY NAGRÓD: Nasza Księgarnia, Zakamarki, WAB, Znak i Spółka.
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy